Stawianie własnego domu to konieczność podjęcia dużej ilości decyzji, jakie zaważą na późniejszym komforcie użytkowani tego typu budynku mieszkalnego. Jedną z decyzji jest pomyślenie nad typem poddasza.

zbliżenie - dom

Autor: ​ Diego Adan Rios
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie są najpopularniejsze wybory?
Wiele osób wybiera projekt, w jakim jest poddasze użytkowe. W takim wypadku mamy do dyspozycji o pełnych wymiarach parter domu, z kolei góra ma dość sporą ilość skosów, z tego względu wymaga specjalnego zagospodarowania. Projekty tego rodzaju miejsc posiadają naprawdę dużo ciekawych możliwości, jeśli chodzi o aranżację, natomiast jest też tak, iż wygoda takiego poddasza jest gorsza niż dolnej kondygnacji. Dlatego też w takich domach najczęściej to dół jest taką intensywniej używaną częścią zwaną dzienną, a góra idealna będzie do zagospodarowania tak zwanej strefy nocnej, w jakiej możemy umeblować wygodną sypialnię. W takim wypadku ukosu nie będą takim utrudnieniem.
Warszawa

Autor: Wawel Service

Natomiast, innym typem projektów są domy parterowe, gdzie poddasze nie jest użytkowe.

Każda nasza witryna (https://vitrintec.pl/pl/galeria/) posiada jedynie ciekawe wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długi czas, zatem bez wahania kliknij także tu!

tego typu budynki najczęściej zajmują większą ilość przestrzeni na posesji, tym bardziej jeżeli chcielibyśmy posiadać większy metraż. Z pewnością są dosyć funkcjonalne, tym bardziej dla ludzi starszych, jak również na wózkach, ponieważcała powierzchnia może być na tym samym poziomie i być łatwiej dostępna.

W takiej sytuacji poddasze pełni z reguły funkcję strychu, gdzie nie zagląda się zbyt często.

Odpowiada Ci ten artykuł? Jeśli masz ochotę uzyskać więcej informacji, odszukaj www (https://alluxzabudowy.pl/), które ma równie interesujące informacje.

Jak widzimy, różnica w obydwu pomysłach jest bardzo duża, a wybór wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. W końcu podejmujemy decyzję niemal do końca życia.