Procedura recyklingu, na przykład rozbicie odpadów, stawia duże żądania przed sprzętem. Jeśli stosowane materiały eksploatują się za szybko, obejmuje to też ogromne koszty. By utrzymać produktywność oraz konkurencyjność, doniosłe jest zastosowanie odpornych surowców.

konstrukcja stalowa

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Trafnym sposobem są blachy trudnościeralne Hardox. Hardox to określenie handlowe blach trudnościeralnych sporządzanych przez szwedzką hutę. Blachy te cechują się znaczną wytrzymałością na ścieranie również, w odróżnieniu od konkurencji, znaczną odpornością na obciążenia udarowe. Blachy Hardox mogą być cięte laserem, plazmą, palnikiem tlenowym, również prądem wodnym z cząstkami ściernymi.

Stal Hardox 350 doskonale nadaje się do spawania przy użyciu wszelkiej typowej metody połączenia używanej do połączenia stali normalnych i wysokowytrzymałych, może również być obrabiana w obszarze fresowania, borowania, toczenia, jak również walcowania. Wyżej wymienione cechy spowodowały że stale Hardox stały się najbardziej znakomitą stalą trudnościeralną na wszystkich kontynentach.
Parametry plastyczności stali Hardox 350 akceptuje ją używać też jako wysokoodporną stal (najniższa cena na aner.com.pl/) konstrukcyjną. Stal Hardox wyjątkowo dobrze nadaje się do tworzenia narzędzi służących do robót wyburzeniowych, młotów, okładzin, kufrów i kontenerów, korpusów, wywrotek, kruszarek, ładowarek i jakichkolwiek innych produktów regularnie używanych, gdzie nie można dopuścić do powstania rys, wypaczeń i zużycia – Zobacz.

stal

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com

Selekcja blach trudnościeralnych ma znaczne korzyści dla wiedzionej działalności wytwórczej. Hardox pozwala na maksymalne obniżenie zużycia urządzenia i maszyn, redukując czas przestoju w warsztacie i podwyższając parametry wiedzionych prac. Na skutek spójnych właściwości Hardox zachowuje się od początku do końca tak samo przez cały czas użytkowania. Obsługa serwisowa staje się w związku z tym przewidywalna, a plan renowacji można ułożyć w sposób racjonalny. Wytwórca robi wszystko, aby stal Hardox 350 była lepsza od każdej innej, o wiele lepsza. Lepsza o całe lata świetlne.