W pomieszczeniach na urządzenia trzymamy różnego typu przyrządy, które są nam potrzebne do codziennej pracy w ogrodzie czy w kotłowni.
Narzędzia te mogą być pozornie bardzo podobne, przy czym pewne drobne detale powodują, że mają już odmienne cechy, a przez to nazwy.
Są to więc piaskarki, szpadle czy też szufle. Wszystkie, chociaż niezwykle podobne, mają jednak odmienne zastosowanie. Jedne są wykorzystywane głównie do sypania piasku, odmienne do odgarniania śniegu, natomiast szufle – do ładowania lub transportu węgla lub pracy z innego rodzaju materiałami sypkimi, np. żwirem albo piaskiem. Szufle posiadają inne niż łopaty trzonki oraz część roboczą, ponieważ te posiadają zakończone pionowo boki. Sprawia to, że wszystkie szufle znakomicie radzą sobie tak z piaskiem, jak i z cementem. To, po czym można poznać właściwej klasy szufle czy też łopaty, to naturalnie materiał, z jakiego były one wyprodukowane. Powinien być on wytrzymały na znaczne ciężary oraz korozję.
Źródło: OKNOPLAST-Kraków
Część robocza musi być więc stworzona z hartowanej stali nie rdzewiejącej, która może być również malowana proszkowo. Dałoby to pomocnicze zabezpieczenie przed korozją oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Innymi słowy lakier zabezpiecza szpadle przed wilgocią, przy czym nawet jeśli ten będzie najwyższej klasy, także może zostać w czasie pracy starty. Malowanie proszkowe minimalizuje to niebezpieczeństwo.
Przy zakupie tego typu narzędzia najprawdopodobniej napotkamy taki sprzęt jak szufla węgierska, która posiada albo lekki aluminiowy trzonek, albo też ciężki trzonek ze stali. To drugie wyjście spotykane jest już stosunkowo rzadko. Istnieją szpadle nieoprawne lub oprawne.
Ten proponowany link (http://prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/meble-warsztatowe/szafki-narzedziowe-szw-1/) posiada wciągające informacje na opisywany wątek, zatem, jeżeli ta tematyka Cię intryguje, to zobacz to obowiązkowo.
Te pierwsze nie są osadzone na tzw. stylu.