Jeśli podjęliśmy już decyzję, że materiałem na wybudowanie murów naszego mieszkaniu będzie beton, to wychodzi na to się, że należy ponadto dobrać jego Rozmiary, wytrzymałość i gęstość bloczków.
Ilość dostępnych w sprzedaży wersji jest niezwykle duża.

Wybór konkretnego rodzaju bloczków betonu komórkowego powinniśmy zawsze rozpocząć od ustalenia najbardziej potrzebnej nam gęstości bloczków. Jest to najbardziej istotny współczynnik, który odróżnia poszczególne typy elementów stworzonych z betonu komórkowego. To aktualnie z gęstości zawsze pochodzą inne cechy.

Poświęć chwilę i sprawdź tutaj (http://klimland.pl/klimatyzacja-warszawa/) analogiczne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaintrygują, więc nie wahaj się za długo:)

Najważniejszą właściwością patrząc od strony przemysłowca, która wynika z gęstości jest taka właściwość jak współczynnik przewodzenia ciepła o nazwie „lambda”. Im taki czynnik jest mniejszy, tym taki surowiec będzie lepiej izolował konkretny budynek przed wpływem warunków pogodowych, przykładowo zimna i będzie pozwalać na obniżenie faktur za ogrzewanie. Należy mieć na uwadze, że beton komórkowy o niskiej gęstości ma najlepsze walory parametru lambda, dlatego też niezwykle prawidłowo nadaje się do użycia w budownictwie pasywnym oraz w energooszczędnym.

miejsce

Źródło: pixabay.com
beton komórkowy

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Jako, że od gęstości betonu komórkowego jest zależna również izolacyjność termiczna takiego betonu, to znaczy to, że ma to wpływ również na potrzebną grubość bloczków. Ich wybór należy rozpocząć od udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie jak dużo warstw bloczków w ścianie planujemy wykonać. Dla ścian jednowarstwowych, których nie zamierzamy ocieplać, musimy wybrać trochę grubsze bloczki o relatywnie niskiej gęstości.

Przykładowo, żeby spełnić obecne standardy, które dotyczą parametru przenikania ciepła „U”, moglibyśmy wykorzystywać elementy o grubości 3,65 cm i objętości 350 kg/cm3. Jednak gdy zastosujemy bloczki o grubości 4 cm, to otrzymamy współczynnik „U” dla murów wynoszący 0,19 W/(m2·K), zatem spełniający już standardy na rok 2021.