Klimatyzator do biura jest urządzeniem, które jest przystosowane nie tylko do potrzeb ekonomicznych firmy, ale przede wszystkim żeby zapewnić komfort wszystkim interesantom oraz pracownikom.

klimatyzator biurowy

Autor: Marc Willmore
Źródło: http://www.flickr.com
budowa - marina

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to jeden z najkorzystniej wpływających czynników na efektywność pracy w okresie letnim.

Zamierzasz uzyskać inne informacje na ten temat? Z pewnością notka z witryny (https://crocushill.pl/) też je ma, zatem kliknij tutaj i poznaj je starannie.

W zależności od wielkości konkretnego biura, liczby znajdujących się tam miejsc, ich kształtu i rodzaju, trzeba dobrać odpowiedniej mocy Urządzenia klimatyzacyjne kasetonowe, ścienne, kanałowe czy też podsufitowe. Najpopularniejszy klimatyzator biurowy to sprzęt naścienny, montowany w najbardziej dostosowanym miejscu na ścianie. W taki sposób, aby mógł zapewniać komfort wszystkim pracownikom, a nie tylko jednej siedzącej pod klimatyzatorem osobie. Kiedy rozpoczynamy namyślać się nad kwestią klimatyzacji w biurze, powinniśmy udzielić sobie odpowiedzi na parę pytań. Ważne jest to, jak dużo pomieszczeń chcemy klimatyzować, jakiego rodzaju jest rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, ile ludzi pracuje w pojedynczych pomieszczeniach, jakie urządzenia wydzielają ciepło i gdzie moglibyśmy umieścić takie urządzenie.

obiekty

Tak jak w przypadku mieszkań, tak i w biurze, najczęściej stosowane są klimatyzatory naścienne, chociaż w nowym budownictwie, które jest przeznaczone wyłącznie na biura, stosuje się urządzenia kanałowe lub przypodłogowe. Klimatyzatory naścienne w zależności od mocy chłodniczej mogłyby mieć rozmiary od 80 do 100 cm szerokości, 2 cm wysokości oraz odstają od muru na około 20 centymetrów. Klimatyzatory kasetonowe są przeznaczone do pomieszczeń, w których znajdują się sufity podwieszane.

Klimatyzacja kasetonowa to niezwykle wysoki komfort nawiewu oraz duża estetyka. Instalacja schowana jest nad sufitem, a widoczny jest wyłącznie panel urządzenia, z którego płynie na nas chłodne powietrze.