Wynajęcie kontenera na odpady jest najwygodniejszym i najlepszym sposobem, żeby pozbyć się gruzu, ziemi czy nieużywanych już mebli. Przed wynajęciem tego typu kontenera przemyśleć warto specyfikę pracy oraz zdecydować się na jak najbardziej odpowiedni typ tego typu kontenera.

wyobrażenie - dom

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Dachówka ceramiczna karpiówka angoba szlachetna

Autor: Koramic
Źródło: http://www.wienerberger.pl
Remont lub przebudowa budynku lub prace w ogródku, to niezwykle znaczna liczba odpadów, które podczas tych robót generujemy. Są to dosyć niewygodne śmieci, gdyż nie mogą składowane być wspólnie z komunalnymi śmieciami. Z tego też powodu gdy mamy w planach tego typu prace, dobrze będzie, gdy zamówimy właściwy kontener na gruz. W wypadku małych prac wystarczy w zupełności wypożyczenie big-baga. Kryją się pod tą marką olbrzymie, wyprodukowane z materiały wytrzymałego torby, które mają pojemność od 0,6 do 2,3 m3. Zależnie od rozmiaru big-baga maksymalne jego obciążenie waha się od paruset kg nawet do jednej tony. Do big-baga wrzucać można odpady, których charakter został wcześniej ustalony z dostarczającą kontener firmą. Może to być ziemia, odpady zielone czy stare meble.
Gdy robimy większe prace, będzie to wymagać wykorzystania większego i w większym stopniu odpornego pojemnika na śmieci.

Jeżeli chcesz przeczytać kolejne informacje zachowane w tej tematyce, zobacz link na stronie (https://bautec-lodz.pl/rusztowania-czestochowa/). W tamtym miejscu także znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie.

Doskonale w takiej sytuacji sprawdzi się kontener rodzaju KP5 lub KP7. Posiadają one pojemność 5 lub 7 m3. Są przeznaczone przede wszystkim do składowania gruzu, lecz może również do nich trafić ziemia albo jakieś odmienne śmieci po domowych porządkach. Wszystko uwarunkowane jest od ustaleń z firmą, która najmuje kontenery. Największą mocną stroną kontenerów jest mała burta, która zezwala bez problemu umieszczać w nim gruz i odmienne śmieci.

Jednak tego typu burta powoduje, że zbiornik jest w mniejszym stopniu ładowny, co może być dużym utrudnieniem przy większych remontach. Jeżeli chcielibyśmy wynająć większy pojemnik, to korzystnym rozwiązaniem będzie wypożyczenie kontenera rodzaju KP10 o pojemności od 10 do nawet 36 m3.