Dzisiaj granice pomiędzy deską z bidetem a deską sedesową są mniej wyraźne. Poza typowymi bidetami można aktualnie kupić cały sedes z funkcją bidetu. Desek bidetowych można by poszukiwać jedynie pośród wersji opatrzonych znakiem firmowym wytwórcy samej miski.

konserwacja

Autor: Ctd 2005
kwalifikacje

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Deska bidetowa ma dosyć specyficzny kształt i jej Rozmiary nie są tak jednorodne jak w wypadku desek sedesowych. Obydwa te typy desek montowane są inaczej, choć podobieństwo jest niezwykle wyraźne. Można dobrać deskę standardową oraz wolno opadającą. Obydwa te rozwiązania posiadają swoje zalety i wady. Atutem klasycznej deski bidetowej z pewnością jest jej prostota i żeby ją zepsuć, trzeba naprawdę dużej siły oraz świadomego działania. Wolno opadająca deska bidetowa nie uszkodzi na pewno miski bidetowej, nawet w tym czasie, jeśli będzie celowo opuszczona. Rzecz w tym, że taki mechanizm zamykania nie zawsze funkcjonuje prawidłowo oraz ludzie nie posiadający adekwatnej wprawy, mogliby posiadać kłopot z dokładną regulacją prędkości zamykania. Przy próbie domknięcia deski bidetowej wolno spadającej na siłę, wyłania się możliwość mocnego uszkodzenia zawiasów. Nie można tego zrobić przy początkowej ani drugiej próbie. Jeśli się to stanie, to takie zawiasy można łatwo dodatkowo kupić.

deska bidetowa

Autor: SalTheColourGeek
Źródło: http://www.flickr.com
Wolno opadająca deska bidetowa jest droższa od tej klasycznej. Najtańsza deska klasyczna funkcjonuje podobnie jak ta bardziej kosztowna. Powoli opadająca ma zazwyczaj bardziej odporny mechanizm opadania. Wszystkie tego typu deski bidetowe są dziś wykonane z duroplastu.

Nie można by kupić deski ze stali nierdzewnej czy też przezroczystej żywicy z wtopionymi ozdobami. Zazwyczaj spotykana jest deska dębowa biała oraz dużo producentów nawet nie produkuje ich w innych kolorach.