Budowa domu wiąże się z dużymi kosztami. Niezbędne jest bowiem kupienie odpowiedniej działki, znalezienie dobrego projektu i dojście do stanu surowego konstrukcji zwieńczonej dachem. Jednym z najbardziej kosztownych elementów budowy jest niewątpliwie dach. Naturalnie wiele uzależnione jest od tego, jaką konstrukcję obraliśmy i jak znaczącą ma powierzchnię. Niemniej znaczące jest również rodzaj samego pokrycia. Jakie działanie okaże się dla nas najwłaściwsze?

Przede wszystkim winniśmy zweryfikować, jak duże pieniądze możemy wydać na pokrycie własnego domu. W znacznym stopniu budżet wyraźnie ograniczy pole wyboru. Jeśli dysponujemy sporą gotówką, będziemy interesować się dachami wysokiej jakości – poznaj SSAB. Osoby zmuszone do oszczędności, postawią raczej na niedrogie opcje. Wybór stosowanego pokrycia winien być także dostosowany do konstrukcji samego dachu. Ciężkie dachówki z ceramiki wymagają znacznie mocniejszej konstrukcji aniżeli dachy zielone kryte blachą albo blachodachówką.

dach

Autor: Monier
Źródło: Monier

Dużą popularnością cieszą się przykładowo dachówki z ceramiki. Doskonale się prezentują, są naprawdę wytrzymałe, ale niestety koszt takiego pokrycia jest bardzo duży. Alternatywnym rozwiązaniem może być zastosowanie dachówek cementowych, jakie są o wiele lżejsze i dostępne w dużo lepszych cenach. Jeszcze bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będą dachy zwieńczone blachą, na przykład z oferty domex. Blachy takie cechują się dużą odpornością – poznaj stal s355mc. Wprawdzie, do budowy dachu nie jest niezbędna plastyczna stal s355mc, ale wybierając blachę na dach również winniśmy stawiać na produkty z najwyższej półki. Zanim zdecydujemy się na konkretne pokrycie naszego dachu, musowo odszukajmy w Internecie jakichkolwiek komentarzy jak i rad.

Zdołamy w ten sposób uniknąć niepotrzebnych błędów, które mogą nas naprawdę sporo kosztować. Dobrze jest się również poradzić bliskich, którzy krycie domu mają już za sobą i posiadają dużo bogatszą wiedzą jak i mają rozeznanie w tym temacie. Pomocny może być także zaangażowany do budowy domu budowlaniec. Znając wiele opinii, będzie nam łatwiej zdecydować.