Płytki na taras muszą być specyficzne, specjalnie dobrane pod miejsce, którym jest taras lub balkon. Że nie jest to miejsce zwyczajne wiadomo od razu. Przede wszystkim jest narażone na warunki atmosferyczne, a to najistotniejszy czynnik czemu muszą być bardziej wytrzymałe i bezpieczne niż płytki wewnętrzne. W jaki sposób więc dobrać odpowiednie płytki?

u nas

Autor: Stegu
Źródło: www.sklep.euroglazura.eu
Najbardziej niezawodne do tego celu są płytki z gresu, klinkieru czy kamienia. Każdy z produktów musi być opatrzony różnymi symbolami. Jest to niezbędne, gdyż kryją one informacje dotyczące odpowiedniego przeznaczenia oraz posiadanych walorów.

Płytki na taras polecanych producentów, muszą być przede wszystkim mrozoodporne. Jeśli bowiem będzie dość mroźno nie powinny popękać. Nie mogą być jednocześnie nasiąkliwe. Warto wiedzieć, że większy procent nasiąkliwości, to bardziej znaczne ryzyko, że będą pękać, a przez to będą uszkodzone. Najbardziej korzystnie więc wybierać płytki, których poziom nasiąkliwości jest mniejszy niż jeden procent. Niezbędną cechą jest antypoślizgowość, to oznacza, że powinny być w pełni bezpieczne. Nie może być tak, iż wyjdziemy na balkon i od razu się poślizgniemy.

Jeszcze jednym warunkiem, jaki powinny spełniać jest twardość oraz ścieralność – to oznacza, że płytki zewnętrzne muszą wykazywać się znacznymi współczynnikami tego rodzaju. Takie walory faktycznie mają płytki firmy Stegu. Ażeby posadzka tarasowa była bardzo estetyczna, to oprócz najbardziej profesjonalnego wykończenia istotne są również rozmiary płytek, a jednocześnie ich faktura. Jeśli chcemy, żeby kafle miały takie same wymiary, a jednocześnie równe krawędzie musimy wybrać płytki rektyfikowane.

Zainteresował Cię taki tekst? Kliknij i sprawdź sklep stolarski wrocław koniecznie, tu jest coś, co z pewnością także będzie równie ciekawe.

W sytuacji tych płytek na taras (sprawdź również – markizy tarasowe elektryczne) lub balkon powinniśmy stosować fugę w okolicach 2 milimetrów. To sprawi, że połączenia będą niezbyt dostrzegane, zaś posadzka będzie bardziej jednolita.

Tak to właśnie wygląda, że im bardziej małe formaty tym więcej łączeń oraz fug, gdzie będą skupiać się zanieczyszczenia. Stąd więc szczególnie w przypadku tarasów trzeba rozważyć modne płytki tarasowe wielkoformatowe, jakich rozmiary są większe niż 40 x 40 centymetrów. Bez trudności jesteśmy w stanie je utrzymać w czystości, tworzą dodatkowo dużą, jednolitą posadzkę. Tak więc, im mniej spoin, tym łatwiej będzie korzystać z balkonu, zaś meble ogrodowe będę miały bardziej stabilną podstawę. Trzeba o tym pamiętać, gdy będziemy zaczynali dobór płytek na taras.