nagrzewnice elektryczne

Źródło: www.klimatop.pl

Dobra {wilgotność powietrza mieści się między 45% a 55%.

Przekroczenie tego przedziału prowadzi nie tylko do wytworzenia się pleśni na ścianach, ale jednocześnie do bardzo poważnych zdrowotnych problemów. Kiedy pewnego dnia odkryjemy że przy oknie, za szafą lub w łazience wyraźnie widać groźny nalot, pamiętajmy, że teraz trzeba sprawdzić wilgoć w mieszkaniu. Mógłby przydać się również klimatyzator (zobacz|sprawdź klimatyzator przenośny) przenośny.

Jak obniżyć poziom wilgoci?Dla niektórych może być to zaskakujące, jednak poziom wilgoci w pomieszczeniu może wzrastać poprzez typowe domowe czynności, np. gotowanie, prasowanie i codzienne prysznice. Gdy dodamy do tego kiepską {wentylację w mieszkaniu, to będziemy zmuszeni sięgnąć po dodatkową pomoc. By zwalczyć tego typu pasożyty, koniecznie musimy wysuszyć mieszkanie.

nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl

Walcz z wilgociąJeżeli zareagujemy w odpowiednim momencie, zdiagnozowaliśmy kłopot i pasożyty nie zdążyły jeszcze zbyt głęboko wejść w fakturę ściany, jest szansa, że można tylko uzbroić się w specjalne osuszacze powietrza, umożliwiające nam zniwelować wilgoć do normalnego poziomu. W tym celu posłużą nam także nagrzewnice powietrza. Naturalnie najbardziej niezbędne w mieszkaniach będą wersje elektryczne, które nie są tak trudne jak {gazowe i mogą się z łatwością przesuwać.

Osuszanie nie wystarczyJak już zamkniemy kwestię grzybów dopilnujmy, by wilgotność trzymała się odtąd na właściwym poziomie. Aby nie przesuszyć domu najlepiej jest – przede wszystkim w nasilonym {sezonie grzewczym – włączyć nawilżacze powietrza. Miewają z reguły postać ceramicznych miseczek montowanych na kaloryferach.

Źródło: Uni-lux.pl