Hotelik stanowi ciekawą formę prowadzenia działalności dla osób, które stawiają na zyski z branży turystycznej. Hotelik może przynosić dochody prawie o każdej porze roku, gdy jest odpowiednio do tego przystosowany.
Branża turystyczna daje najogromniejsze dochody w sezonach feryjnych i wakacyjnych.

warszawa

Źródło: pixabay.com

łazienka

Autor: Lazienkaplus.pl
Źródło: Lazienkaplus.pl
Na ogół sezon określany jest wedle wolnych dni, jakie przysługują szkolnej młodzieży oraz żakom podczas czasu nauki.producent (zobacz zalecamy tą stronę)Jeśli pragniemy postawić na zysk z turystyki, powinniśmy zastanowić się nad otwarciem pensjonatu, tym bardziej, jeśli mamy możliwości pieniężne jak też mamy nieruchomość, którą możemy określić na ów cel.
Aby móc podjąć się prowadzenia hotelu musimy odnaleźć stosowną nieruchomość, którą będziemy mogli dopasować do wymaganych norm. Przede wszystkim selekcjonując położenie dla naszego pensjonatu, powinniśmy wziąć pod uwagę takie rejony jak góry albo morze. Oceniając koszty uruchomienia hoteliku będzie to suma rzędu od 400 tys. zł, do nawet 1 miliona złotych. Do samej opłaty zakupu posiadłości trzeba doliczyć oczywiście koszt wyposażenia pokoi. Należy zastanowić się nad standardowym ekwipunkiem pokoi, ażeby minimalizować koszty. Chyba iż ma to być hostel z prawdziwego zdarzenia, przykładowo BMS hotel. To inaczej powiedziawszy hotel inteligentny. Za wszystko w takim budynku odpowiada system zarządzania BMS stosowany m.in w domach pasywnych, w których mamy odczucie, że nasz domek „żyje”.

Ów zintegrowany system nadzorowania odpowiada za automatykę hotelu, gromadząc informacje z wszelkich instalacji oraz urządzeń i zapewniający komunikację i wymianę danych pomiędzy pojedynczymi systemami.