Ozdobę kuchennego okienka należy przede wszystkim dostosować do jego wielkości jak też tego, w jaki sposób okienny otwór jest umiejscowiony. Okna, jakie górują ponad blatami kuchennymi lubią króciutkie zazdrostki upięte po obu bokach.
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od tego, w jakim stylu urządzona będzie kuchnia, materiał możesz wybrać ciężki i mięsisty (kuchnie kolonialne) czy też lekki i zwiewny (kuchnie angielskie). Gdy chcesz dodatkowo ubogacić okna, postaw na urokliwy lambrekin. To króciutki, najczęściej równy pas materiału, często marszczony, zacieniający górną część okna. Tego rodzaju upięcie powoduje, iż kuchnia stanie się bardziej nastrojowa, jednak światło dzienne nie będzie przytłumione. Osoby, jakie kochają ciekawe akcenty, mogą z sukcesem kreować na parapecie kuchennego okna „sezonowe” dekoracje. Na wiosnę cudownie zaprezentuje się tam wielkanocny stroik, latem wiązanka polnych kwiatów, jesienią bukiet barwnych liści, natomiast zimą wieniec z ostrokrzewu.
Źródło: http://www.flickr.com
W pomieszczeniach kuchennych, w których pod oknem nie gości szereg szafek, można szaleć z firankami do woli. Długie , powłóczyste materiały sprawdzą się zwłaszcza w mieszkaniach ulokowanych na parterze – dzięki nim zyskasz o wiele więcej intymności. Projektanci upinają firany jak też zasłony (plisy warszawa) w rozmaity sposób. Na pewno pomagają im w tym modne dodatki, takie jak na przykład podwiązki z materiału, gustowne chwosty czy też upinacze z drewna.
Firanki oraz zasłony można gęsto marszczyć, upinać materiał kaskadowo bądź zwyczajnie przewiesić jego jedną stronę luźno przez karnisz. Miej na względzie jednak, że fantazyjne upięcia są zarezerwowane jedynie dla przestronnych kuchni.