termometr

Autor: Forecaster
Źródło: Forecaster

Kłopot nadmiaru wody jest bardzo typowy. Zwykłe kuchenne obowiązki wpływają na poziom wilgoci.

W związku z tym pojawiają się pleśnie i grzyby. Jak radzić sobie z wilgocią?

Właściwa wilgotność mieszkania powinna wynosić mniej więcej 45-60%. Za suche powietrze jest podobnie niebezpieczne jak duża wilgotność. Gdy w mieszkaniu miernik wilgotności pokazuje ciągle zmienne wartości, to może oznaczać, że jak najszybciej należy zainwestować w najlepsze wentylatory domowe. Jeżeli kłopot wilgoci powraca, a w łazience na fugach i w rogu pomieszczenia widoczne są już jego skutki, trzeba właściwie przejść do tematu osuszania pomieszczeń. Grzyby to przecież pasożyty, stąd też znamy ich zły wpływ na zdrowie.

Przed wilgocią trzeba się zabezpieczyć
Dobrze sprawdzać wilgotność i atakować problem od razu.

Czy zadziwił Cię ten artykuł? Żeby poznać zagadnienie wejdź tu oraz poznaj więcej szczegółów (https://doltech.pl/kategoria/maszyny-budowlane-sany/ladowarki/) – zapewne będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

Zdarza się, że problem wilgoci dotyczy tylko zimowej pory, gdy w mieszkaniu jest chłodniej. Wtedy może wystarczyć nawet solidne ogrzanie zawilgoconego mieszkania, mimo wszystko to raczej najdroższy pomysł. Pochłaniacz wilgoci pomoże kontrolować jej poziom, a jeśli grzyb zadomowił się już na dobre, należy go jak najszybciej pokonać przy użyciu specjalnych środków.

osuszacz powietrza

Źródło: http://www.pneuma.pl/

Domowy osuszacz powietrza
Najskuteczniejszym sposobem walki z wilgocią jest właśnie osuszacz powietrza. Skrapla on wilgoć, a przez dobrych kilka godzin pracy może odciągnąć nawet litry wody. Działa nawet w zalanym domu – to tylko zależy od wydajności. W mieszkaniach działają osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne. Te pierwsze nadają się świetnie do wychłodzonych piwnic – odpowiedni sylikonowy proszek wchłania wilgoć, a wydmuchiwane powietrze jest już ogrzane. Osuszacze kondensacyjne mają specjalne skraplacze, do których spływa woda.

Duża wilgoć może być efektem fatalnej izolacji i wentylacji budynku. Gdy budujemy dom, trzeba dbać o odpowiednią konstrukcję tych systemów. Poza tym konieczne jest też wietrzenie domu. W łazience bez okien można po prostu wstawić nieduży osuszacz powietrza i ciągle obniżać poziom wilgoci.

Źródło: Uni-lux.pl