Wybór mieszkania jest niezwykle istotny, to jak najbardziej nierzadko najbardziej istotna decyzja na całe życie. Wiele czynników składa się na podjęcie najbardziej właściwego wyboru, lecz zdefiniowanie właściwych kryteriów to dość problematyczne zadanie, zwłaszcza w Warszawie.

Autorzy różnorodnych opracowań oraz analitycy dostrzegają, iż najbardziej istotnym czynnikiem, jaki wpływa na najlepszą ocenę jakości egzystencji na określonym terenie, jest szeroki dostęp do ośrodków kultury, edukacji i ochrony zdrowia. Jednakowoż dzielnie charakteryzujące się najbardziej gęstą zabudową, jak na przykład Śródmieście, mają najbardziej niską liczbę inwestycji mieszkaniowych. Jeśli mieszkania deweloperskie Warszawa to nie centrum, to powoduje więc, że ceny mieszkań w centrum są najwyższe w całym mieście. Jednakże to nie jedynie wydatek na kupno nieruchomości jest decydujące w obszarze jej konkurencyjności i pragnienia zamieszkania w konkretnym rejonie.

Możemy bez wątpienia niezwykle dużo zaoszczędzić, jak zakupujemy mieszkanie poza granicami administracyjnymi stolicy, w tego rodzaju miastach jak Ząbki, Legionowo czy nawet Mińsk Mazowiecki. Po paru latach jednakowoż może okazać się, iż koszty dojazdu przekroczą sumę, którą pierwotnie odłożyliśmy. Bardziej korzystnie mieszka się w miejscu, gdzie istnieje nieznaczna gęstość zaludnienia. Najbardziej wysoką mają centralne dzielnice, czyli Ochota, Śródmieście oraz Wola, zamieszkuje tam ponad 7 tysięcy osób na kilometr kwadratowy. Najmniejszą gęstość zaludnienia zaś posiadają dzielnice Wawer i Wilanów, z tym że Wawer jest dość mocno oddalony od centrum, a Wilanów w dość korzystnej odległości. Nie dziwi więc, iż jak chodzi o sprzedaż mieszkań (rekomenduję promocję na mieszkanie od archicomu na śródmieściu) Wilanów – jest naprawdę popularny.

Nowoczesna architektura

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar ten jednocześnie przoduje pod względem migracji, wynik saldo dodatnie osiemdziesiąt osób na 1000 mieszkańców mówi samo za siebie. Zwłaszcza jak porównamy też bardziej znaną Białołękę, która notuje jedynie dodatnie saldo na poziome 29 na 1000. Nie zadziwia więc fakt, iż mieszkania na sprzedaż Wilanów z każdym rokiem są tak popularne, bo dużo plusów przemawia za zamieszkaniem w tamtym rejonie. Nie dziwi również to, iż ta dzielnica jest tak szanowana oraz lubiana przez osoby, jakie mieszkają w Warszawie.
Autor