domy jednorodzinne są z pewnością podatne na uderzenia pioruna, a jest to związane w konsekwencji z pożarem, tak więc zagrożeniem zdrowia i życia. Stopień takiego zagrożenia, ale i odpowiednie środki ochrony odgromowej definiują normy.
Budynek trzeba wyposażyć w odpowiednie instalacje odgromowe, a składają się one ze zwodów położonych na dachu lub kominach oraz z odprowadzających przewodów. Istnieje także uziom naturalny albo sztuczny, który kładziemy w ziemi. W jednorodzinnych domach funkcję zwodu może spełniać blacha pokrycia dachowego, ale jeżeli ma grubość minimalnie 0,5 milimetrów, a także ułożona jest na podłożu niepalnym.
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest również pokryta izolacyjnym materiałem, dopuszczona jest również możliwość jej perforacji. Zwody w takiej sytuacji nie są konieczne, no chyba, iż na samej górze, na ostatniej kondygnacji mamy wartościowe, wymagające ochrony przedmioty. Mogą znaleźć się również pozostałe dodatkowe elementy instalacji odgromowej, spośród nich najbardziej znane jest zbrojenie żelbetowe pokrycia dachu, elementy metalowe jakie wystają ponad dach czy zbrojenia żelbetowe ścian i fundamentów. Firmy oferują również zabezpieczenia przed kradzieżą: (dowiedz się więcej o monitoringu na arnetsystem.pl)
Źródło: www.twojagaleria.eu
Najlepiej również wiedzieć, że jak nie istnieją uziomy naturalne, to podczas robienia wykopów oraz prac fundamentowych należy zrobić sztuczny, najkorzystniej jak będzie fundamentowy. Piorunochron, razem z całą instalacją piorunochronną, musi być połączony z główną szyną, jaka uziemia budynek (rekomendowane instalacje odgromowe znajdziesz na arnetsystem.pl).
Jeżeli będziemy o tym wiedzieć to nasza instalacja będzie wykonana bardzo dobrze z zachowaniem wszelkich najbardziej istotnych procedur.
Niezbędna będzie Ci kompleksowa informacja (http://crocushill.pl/) na ten temat? Rzetelnych postów poszukaj na naszej nowej stronie. Owocnej pracy!
To bardzo ważne, by bardzo dobre zainstalować instalacje odgromowe, zapewnia to bezpieczeństwo.