Wilgoć w ścianach jest niezwykle szkodliwa dla konstrukcji budowli – obniża jego żywotność, niszczy tynk, a także ma niesprzyjający wpływ na zdrowie ludzkie.
Nim zaczniemy zwalczać wilgoć, trzeba dokładnie ustalić przyczyny jej wystąpienia.
Źródło: http://www.flickr.com
Najodpowiedniej zwrócić się z tym ambarasem do inżyniera budowlanego. Wilgotność dostać się może do struktury materiału budowlanego z kilku potencjalnych źródeł. Pierwszym jest woda z atmosferycznych opadów, która ilościowo stanowi największe zagrożenie dla budowli. Podstawą ochrony domku przed wodą opadową będzie niewątpliwie hermetyczne dachowe pokrycie, dokładne zrobione obróbki blacharskie obróbki blacharskie wrocław jak też dobry system orynnowania. Następnym, mało dostrzegalnym, jednak wywołującym ogromne zniszczenia jest przedostawanie się wilgotności z podłoża. Kapilarne podciąganie gruntowej wody jest konsekwencją źle wykonanej poziomej lub pionowej przeciwwilgociowej izolacji fundamentu domu.
Pewną z metod osuszania murów jest tzw. elektroosmoza. Ta metoda polega na likwidowaniu wilgotności przy pomocy stałego prądu, przepływającego pomiędzy elektrodami umiejscowionymi w murze. Fale elektromagnetyczne wywołują, iż ruch wilgotności odbywać będzie się z góry ku dołowi. Wilgoć zostaje sprowadzona do gruntu i mury pozostają suche. Proces tenże może trwać w zależności od szerokości jak też rodzaju ścian, od paru miesięcy do nawet 3 lat. Proces ten możemy przyśpieszyć wykorzystując przeznaczone do owego celu urządzenia.
Największą moc mają bez wątpliwości osuszacze przemysłowe. Wspomniana metoda nie będzie wymagać wykonywania żadnych budowlanych prac, montaż aparatów odbywa się w trakcie zwyczajnej eksploatacji budowli.