Dom – pewnie dla większości czytelników kojarzy się nad wyraz miło. Jednak nie jest powiedziane, że dom we wszystkich przypadkach jest najzupełniej beztroską przystanią, w której wreszcie mamy możliwość czuć się bezpiecznie. Zwłaszcza, iż raczej nierzadko słychać o chociażby włamaniach do domów. Chcę w takim razie napisać nieco na temat metod radzenia sobie z przestępcami. Niby Polska to nie choćby Brazylia, ale na pewno bagatelizowanie zagrożenia jest głupie. Na początku chcę przypomnieć, że kapitalne są rolety antywłamaniowe.

Żaluzje

Autor: Tim Ford
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie kłamałbym, gdybym rzekł, iż to właśnie rolety są 100% gwarancją bezpieczeństwa, ale z pewnością trudniej jest poradzić sobie z wejściem do domu, gdy jest właśnie zabezpieczony roletami. Kiedy złodziej musi poświęcić więcej, po prostu ma trudniejsze zadanie. A więc generalnie rolety powodują, iż stan bezpieczeństwa(zobacz detekcja dymu) zamieszkiwanego przez nas domu znacznie się powiększa. Sam zamontowałem właśnie rolety – zauważyłem, że nareszcie moja rodzina czuje się bezpieczniej. A w końcu chcemy czuć się bezpiecznie w swoim domu.

Trzeba także trochę napisać o żaluzjach. Jestem niesamowicie usatysfakcjonowany z właśnie moich żaluzji. Przede wszystkim dlatego, iż w końcu w wielu przypadkach żaluzje są w stanie pomóc. Już przed kilkoma laty kupiłem do własnego domu antywłamaniowe żaluzje – jednak za bardzo skupiłem się na kosztach. A więc zakupiłem żaluzje, które nie spełniły odpowiednich wymagań. Można śmiało powiedzieć, że choć w zasadzie rolety oraz żaluzje nie powodują, iż najzupełniej jesteśmy w stanie ochronić swój dom, to jednak tak czy siak znacznie powiększamy swoje bezpieczeństwo. To akurat pewne.

Nie powinienem jeszcze nie wspomnieć o tym, że przecież trzeba kupić odpowiednie drzwi – chociaż drzwi antywłamaniowe są relatywnie drogim wydatkiem, to tak czy siak tak naprawdę mamy okazję czerpać z tego tytułu niezłe profity. Np. włamanie do domu spowoduje, iż stracimy jakże cenny majątek, a jeszcze na dodatek zapewne dużo czasu i nerwów. A więc to pokazuje, że trzeba w umiejętny sposób zabezpieczyć swój dom. Choć tak czy siak przydałoby się wykupić ubezpieczenie – nie ma 100% zabezpieczeń. Takie są fakty. W takim razie zabezpiecz swój dom, a pewnie komfort Twojego funkcjonowania będzie na sporo lepszym poziomie.