Najbardziej przy budowie domu najlepsze są naturalne materiały. Są faktycznie trwałe i co równie ważne – ciepłe. W wykończeniu elewacji takiego domu najistotniejszą uwagę zwraca się na dobre połączenie cegły klinkierowej z tynkiem i drewnem. Taka elewacja klinkieru i drewna to solidna budowla, jaka będzie cieszyła następne pokolenia.

sprawdx tutaj

Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com
Dom z klinkieru jest inwestycją, która nigdy Cię nie zawiedzie. To bardzo trwały materiał, dodatkowo cegła klinkierowa odznacza się trwałością oraz jest wytrzymała na działanie różnych zewnętrznych czynników. W polskim klimacie można spodziewać się różnych warunków pogodowych, tak więc korzystniej być przygotowanym i posiadać dom rzeczywiście solidny. Elewacja z klinkieru przez lata nie potrzebuje zabiegów konserwacyjnych, co istotne, na długo zachowuje pierwotny wygląd. Klinkierowi są w stanie towarzyszyć fragmenty okładziny drewniane, może być też tynk (zobacz: tynk wewnętrzny dekoracyjny) w grafitowym kolorze. Zobacz więcej:kliknij

Rzeczywiście cegły są już od dość dawna poznane w budownictwie. Co tu dużo mówić, wystarczy się rozejrzeć, aby zobaczyć dużą ilość historycznych budowli, jakie zachowane są w bardzo dobrym stanie. Obecnie cegła jest materiałem niezwykle wytrzymałym na ściskanie, jest również jeszcze mocniej wytrzymała na czynniki zewnętrzne. Ciekawa oferta produktów, wśród których wyróżnić jesteśmy w stanie wiele interesujących kształtów, kolorów czy faktur gwarantuje architektom wytworzyć obiekty prawdziwej harmonii. Dzięki dużym możliwościom technicznym i wykorzystaniu wiedzy i technologii, spokojnie można połączyć tradycję, prawdziwą jakość i fantastyczną urodę cegły klinkierowej. Jednocześnie, cegła klinkierowa to dość spory wydatek. W tym sensie powinniśmy już na etapie projektowania pomyśleć, czy będzie stanowić ona część elewacji domu, a inne fragmenty staną się przykładowo otynkowanymi cegłami silikatowymi.

ściana klinkierowa

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje także taka możliwość, iż cały dom będzie zrobiony z cegły klinkierowej? Ważny jest również dobór kolorów. Najczęściej wybierane kolory tradycyjne, czyli tak zwane ceglane kolory będą najbardziej dopasowane na domach o tradycyjnej architekturze, jasne natomiast sprawdzą się na prostych oraz nowoczesnych formach elewacji zewnętrznej. Są także ciemne cegły klinkierowe, ale w zbyt sporej ilości mogą powodować wrażenie zbyt ciężkiej formy. Nie zapominajmy więc o umiarze. Jeśli będą właściwie zastosowane, to sukces zapewniony, a można nawet powiedzieć murowany!