Mnóstwo osób boryka się z kwestią wilgoci istniejącej w domu. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z za dużą wilgocią w domu jest wprowadzenie odpowiedniej wentylacji.

wilgoć w mieszkaniu

Autor: Dawid Cedler
Źródło: http://www.flickr.com
W niniejszym tekście sugerujemy, na co trzeba zwrócić uwagę.
Krótko utrzymująca się większe zawilgocenie powietrza jest oczywiście naturalne i jest wywołane tym, że normalnie używamy konkretny lokal. Jednak w dłuższym okresie czasu wilgotność może także powodować rozwijanie się toksycznych pleśni i grzybów. Aby uniknąć takiego rozwoju wypadków, wystarczy czasem jedynie zatroszczyć się o odpowiednią wentylację w mieszkaniu. Wilgoć w mieszkaniu kuriozalnie może pojawiać się wtedy, gdy dokonamy zamiany dla przykładu okien lub wykonamy inne zmiany, np. ocieplenie domu. Jest tak dlatego, że pozbywając się nieszczelnych elementów, powodujemy także, że na wierzch „wychodzą” zakryte do tej pory problemy z systemem wentylacyjnym.

Mogłyby prowadzić przykładowo do parowania okien, zaduchu czy nawet w niektórych przypadkach występowania grzybów na ścianach. Nim jednak przystąpimy do usuwania skutków pojawienia się zawilgocenia, musimy wyszukać i w następnej kolejności usunąć wszelkie przyczyny zawilgocenia. Punktem wyjścia prawidłowego krążenia powietrza w domu są naturalnie kratki wentylacyjne.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://sacher-cnc.pl/) również ma podobne informacje – nie wahaj się, tylko przeczytaj go.

Muszą one być usytuowane przeważnie w kuchniach, łazienkach, toaletach czy też wszelkich pomieszczeniach bez otworów okiennych. Jeśli to możliwe także w innych pomieszczeniach.

Kierując się stereotypowymi wytycznymi odnoszącymi się do budynków mieszkalnych, ilości powietrza wymienionego w trakcie godziny powinna wynieść tyle, ile objętość całego mieszkania albo 30 m3 przypadających na każdą mieszkającą w mieszkaniu osobę.