Możliwość pluskania się pod gołym niebem w pobliskim przydomowym ogrodzie jest pragnieniem wielu osób. Dlatego projektowanie (zobacz projektowanie wnętrz) basenów ogrodowych stało się ostatnio popularnym działaniem (dowiedz się więcej na polecanej stronie). W trakcie robienia tego typu projektu należy zwracać uwagę na właściwe położenie dla basenu. Umiejscowienie to powinno być właściwie nasłonecznione. Dobrze, żeby znajdowało się z daleka od wszelkich drzew i roślin. W zależności od upodobań klienta, basen może być zaprojektowany na równi z podłożem lub wyniesiony ponad ziemię. Wówczas wykańczany jest odpornym na wilgoć drewnem lub kamieniem.
Projektowanie basenów musi polegać też na zaplanowaniu całej powierzchni w pobliżu kąpieliska. Otoczenie winno być wyłożone odpowiednimi antypoślizgowymi płytkami. Zapewniają one bezpieczeństwo eksploatowania. Na zimową porę warto zaopatrzyć się w domową saunę. Aby zagwarantować sobie zbawienny wypoczynek i wygodę należy ją właściwie zainstalować. Saunę można postawić w jednym z pokoi, przykładowo w nieużywanej sypialni.
Doskonałym miejscem na saunę jest też zwykła łazienka. Często popełniane błędy przy montowaniu łaźni odnoszą się do wentylacji. W czasie instalacji należy dokładnie stosować się do tego, co producent saun podał w instruktażu. Niewłaściwa wentylacja może spowodować zawilgocenie pomieszczenia, a w skrajnych sytuacjach przegrzanie się elementów wewnątrz sauny, a nawet pożar. Producent saun ściśle wskazuje jaka musi być zachowana przestrzeń wokół ścianek łaźni, aby powietrze mogło należycie przechodzić i krążyć w danym pomieszczeniu. Pomiędzy ściankami a bokami łaźni musi być zachowany co najmniej dziesięciocentymetrowy odstęp. W domowych saunach starczy cyrkulacja powietrza poprzez otwieranie drzwi od pomieszczenia i istniejąca w danym miejscu wentylacja grawitacyjna.
Opłaca się zatem w każdym sezonie korzystać z uroków wody. Latem z pewnością da ochłodzenie. Chłodną porą w postaci sauny da ukojenie i pozytywnie wpłynie na nastrój.