Projekty domów pasywnych i energooszczędnych cieszą się coraz większym zaciekawieniem. Co prawda, konstrukcja tego rodzaju domów jest droższa, wobec tego wypada przygotować się na początku na wyższe wydatki, jednak w końcowym efekcie możemy multum zyskać. Jak sama nazwa wskazuje, domy energooszczędne pozwalają zaoszczędzić energię, dzięki czemu opłacamy niższe rachunki za energię elektryczną.

projekt

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Mało tego domy energooszczędne są przyjazne dla środowiska, wskutek tego jeśli chcesz posiadać jakiś wkład w ratowanie planety, wybierz projekty domów energooszczędnych. Domy pasywne są ogrzewane zasadniczo przez słońce, nierzadko użytkowane są też dodatkowe urządzenia energooszczędne, takie jak turbiny powietrza. Rozwiązanie to powoduje, że właściciele domów nie powinni skorzystać z energii pochodzącej od dostawców, jakiej wytwarzanie ma negatywny wpływ na zanieczyszczanie atmosfery. Dodatkowo Narodowy Fundusz Ochrony Otoczenia i Gospodarki Wodnej oferuje dopłaty na zbudowanie domów energooszczędnych oraz pasywnych, co też jest korzyścią dla osób planujących wybudowanie takiego domu. Zdołamy dostać nawet 50 tysięcy dopłaty. W domkach pasywnych użytkuje się najwyższej jakości filtry powietrza, które gwarantują trwałą wentylację i dobrą wilgoć, tak więc w domu zawsze znajduje się rześkie powietrze. Domy pasywne oraz energooszczędne są więc należyte dla naszego zdrowia, komfortowe i ogromnie wygodne. Jeśli chcesz żyć na sporym poziomie, to domy pasywne będą dla Ciebie cudowne.

nowoczesny dom

Autor: UC Davis Gateways Project
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś bez kłopotu odszukamy projekt domu pasywnego albo energooszczędnego, bo budowa takich domów jest coraz bardziej modna, całkiem przydatna strona, warto zajrzeć .

Spodobał Ci się ten post? Jeśli tak, poczytaj użyteczne zagadnienia, które z zaangażowaniem zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule (www.nota-bene.com.pl/).

Sporo doświadczonych, fachowych przedsiębiorstw posiada w swojej ofercie projekty domów energooszczędnych oraz pasywnych, w związku z tym bezsprzecznie odnajdziemy projekt, który zrealizuje nasze wyczekiwania. Każdy projekt można także przeistoczyć i dobrać do potrzeb i możliwości płatniczych Klienta, nie musimy więc decydować się na skończony projekt.