Pozornie inteligentny dom nie odznacza się niczym od tych popularnie stawianych. Różnica widoczna jest we wnętrzu. Otóż inteligentny budynek wyposażony jest w systemy, które zostały w nim zainstalowane po to, by zrobić go mądrzejszym. Oczywiście, samo słowo jest wielce przesadzone. Domy są „zaprogramowane” by co najwyżej powtarzać to komendy, które kazaliśmy im wykonać. Inteligentny dom zarządza przede wszystkim wszelkimi podsystemami, które są w nim zainstalowane, czyli systemami ciepła, chłodzenia, wentylacji.

inteligentny dom

Autor: Inplus PR
Źródło: Inplus PR
Inteligentny budynek czuwa też nad bezpieczeństwem rodziny, w skrócie: zarządza systemami alarmowymi ( ofertę). Otwarta brama zanim dojedziemy do domu, sterowanie żaluzjami, oświetleniem – to udoskonalenia w które dobrze jest zainwestować.

Duże znaczenie ma też komfort mieszkańców. Dobrze, by fundusze, które zostały przeznaczone na „inteligencję” budynku zwracały się nie tylko w ekonomice, bezpieczeństwie, lecz komforcie użytkowników. Na tym polu producenci prześcigają się w swych pomysłach, doświadczenie podpowiada, że w praktyce sens ma tylko czasowe zaświecanie świateł podczas symulowania obecności tudzież włączniki zmierzchowe. Nie zapomnijmy o odpoczynku przy dźwiękach muzyki.

Wejdź na ten link a zobaczysz wskazówki (http://prymat.net/oferta/szalunki/szalunki-stropowe/) stworzone dla osób zaabsorbowanych omawianym w tym artykule tematem.

Systemy, dzięki którym artysta muzyczny wędruje po domu za jego właścicielem to słuszna koncepcja.

Jak każda nowinka, zwłaszcza zaawansowana technicznie, tak i system inteligentnego domu pewien czas był bardzo kosztowy dlatego przyciągał uwagę szczególnie zamożnych klientów. Współcześnie na rynku widać spadek cen, dzięki czemu można zaobserwować większe zainteresowanie nowoczesnymi systemami wśród klasy średniej – serwis www.

inteligentny budynek
Na jakim etapie musimy zdecydować się na inwestycję i jak długo mają miejsce przygotowania do jego zainstalowania? Im wcześniej tym lepiej. Ostatecznym terminem, który może obrócić w gruzy nasze plany odnośnie komfortowego domu jest założenie instalacji elektrycznej. Każdy system, niezależnie od tego na jakiego producenta się zdecydujemy, żąda specyficznego położenia okablowania. Gdy położymy przewody w tradycyjny sposób, nie będzie możliwa instalacja systemu. Toteż im szybciej się zdecydujemy, tym więcej „wyciśniemy” z systemu.