Hotele z reguły to dość duże budynki, które posiadają wiele pokoi. Z tego powodu opłaty za prąd nie należą tam do najmniejszych. Jednakże w obecnych czasach wiele zmieniło się na lepsze.

włochy - koloseum

Autor: Luca Serazzi
Źródło: http://www.flickr.com
MousePen i608

Autor: Planeta PR
Źródło: Planeta PR
To daje możliwość hotelom być również bardziej ekologicznymi.
Karta hotelowa swego czasu była nieoczekiwaną rewolucją. Dziś szczęśliwie większość klientów już do tego się przyzwyczaiła. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni nosić ze sobą klucza pokojowego, ponieważ była karta wymyślona właśnie po to, aby go wyeliminować. Jest o wiele wygodniejsza oraz lżejsza, a w przypadku zawieruszenia się gdzieś wyrobienie karty jest o wiele tańsze, aniżeli dorobienie klucza.
Karta hotelowa jest zrobiona z odpornego na ogień plastiku. Dodatkowo możemy ulokować na niej nazwę hotelu i numer pokoju, ale także hasło do sieci czy godziny pracy hotelowej restauracji. Karta hotelowa jest także potrzebna, żeby włączyć w pokoju elektryczność. Dzięki wsunięciu karty do odpowiedniego nośnika, który zazwyczaj znajduje się przy drzwiach, mamy możliwość korzystać ze światła, prysznica w łazience lub (odnawianie desek tarasowych) oglądać kablówkę. Wychodząc musimy wziąć ją ze sobą, żeby potem móc otworzyć drzwi ponownie. Po chwili, elektryczność w pokoju wyłącza się automatycznie. Z pomocą karty oszczędzamy energię oraz ratujemy naturę – karta hotelowa.

Nowoczesność i innowacyjne technologie zaczynają być z dnia na dzień normą w hotelarstwie. I nie chodzi tutaj wyłącznie o znane hotele, które są w niejednym większym mieście na wszystkich kontynentach, ale także o przytulne pensjonaty.