Polistyren wysokoudarowy to inaczej mówiąc antystatyczny polimer termoplastyczny o dość dobrych własnościach cieplnych jak też mechanicznych.
Takie płyty znamionują się niezwykle dobrymi przymiotami mechanicznymi w ujemnych temperaturach, wspaniałymi przymiotami do kształtowania termicznego, nadzwyczaj dużą odpornością cieplną jak też wysoką udarnością i powiększoną trwałością na promieniowanie słoneczne.

Ze względu na swe fenomenalne przymioty termoplastyczne – płyty stworzone z polistyrenu – bywają częstokroć poddawane procedurom głębokiego termoformowania. Dzięki takowym zabiegom mogą one być używane do produkcji wkładów do chłodziarek oraz opakowań dla przemysłu spożywczego.
Panele podłogowe Orzech Baltimore z kolekcji Trend marki Classen

Autor: Classen-Pol
materiał ów pozwala na uzyskanie powierzchni o dowolnym wykończeniu jak też w różnorodnych wariantach kolorystycznych. Płyta HIPS nadzwyczaj doskonale sprawdzi się do wytwórczości wieszaków reklamowych jak też wszelkiego rodzaju obudów sprzętów elektronicznych. Takie płyty to również materiał do wytwórczości zabawek oraz oprzyrządowania biurowego. Surowiec ten nie wymaga suszenia wstępnego jak też z łatwością można go poddawać termoformowaniu. Pozwala to na prasowanie skomplikowanych form . Tego rodzaju płyty da się lepić, zgrzewać, giąć na gorąco, możliwe są również różnorakie strategie tak zwanej obróbki wiórowej – wiercenie (wiercenie otworów w betonie) bądź frezowanie. Nieraz używa się ich także w drukarskiej branży jako bazę pod sitodruk. Surowiec HIPS jest też wykorzystywany do wytwórczości zabawek i ekwipunku biurowego.

Płyty owe dostępne są w wykończeniu chropawym jak też połyskującym. Stosuje się je tam, gdzie poszukiwane są wysokiej próby wytrzymałe jak też przetestowane rozwiązania.