Eleganckie gzymsy były ozdobą niejednego apartamentu w starej kamienicy. Dziś również decyduje się na nie coraz większa liczba ludzi.
Słyszy się, że moda powraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/
sztukateria
To prawda. Jeśli popatrzeć by na historię gzymsów, to powrót jest spektakularny i to po dość długiej przerwie. W przeszłości sztukateria była umieszczana niemal w każdej kamienicy. Teraz szczególnie upodobali ją sobie artyści, którzy uwielbiają nietypowe aranżacje wnętrz.

Aby znaleźć porywające treści w internecie, to najpierw kliknij w odsyłacz mieszczący się tutaj i przejdź dalej (http://raba.com.pl/przylacze-wodno-kanalizacyjne-jak-podlaczyc-sie-do-istniejacej-sieci/) – zapewne nie pożałujesz.

Jeśli więc chcemy zdziwić bliskich, to możemy wykończyć wnętrza eleganckimi gzymsami. Dzisiaj mogą być one wyprodukowane z żywicy. Są wtedy lekkie oraz dość tanie. Pełnią również nowoczesne funkcje. Mogą przykładowo ukrywać karnisz, do którego później będą przyczepione zasłony na kółkach. Mogą też stanowić alternatywę dla podwieszanego sufitu. Wówczas ekipa wykończeniowa podłączy do niego LED-y. Da to ekstra oświetlenie, które będzie świetnie wyglądało przykładowo w salonie. Lampki oraz kable będą schowane pod gzymsem. Są różne rodzaje sztukaterii. Możemy zamówić dla przykładu wokółokienną i wokółdrzwiową. Przy czym możemy je zamontować wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Musimy tylko pamiętać, że takie, które mają być wystawione na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, muszą być w tym celu wykonane.

Prócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna i sufitowe.
Jeżeli postawimy na wykończenie budynku w starodawnym stylu, to gzymsy będą pasować stylowo — zwłaszcza w salonie.