Cegły pełne są ofiarowane do realizowania przeróżnego typu ścian – ścian nośnych, ścian działowych czy też ścian zewnętrznych z dociepleniem. Ponadto z cięgieł całych wykonuje się również ściany samonośne, osłonowe czy wypełniające.

cegła

Autor: Bertram Nudelbach
Źródło: http://www.flickr.com

Cegła pełna użytkowana jest zarówno w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym oraz w przemyśle społecznym, na domiar tego cegły pełne można z powodzeniem zagospodarować także podczas robienia przewodów kominowych. Cegły pełne bez żadnego problemu odszukamy w wielu sklepach budowlanych, też tych internetowych. To niezwykle popularny oraz funkcjonalny towar budowlany, który w budownictwie wykorzystywany jest od wielu długich lat. Zobacz tu newsy: więcej.

Stropy gęstożebrowe znajdują współcześnie szczególne zastosowanie w domach jednorodzinnych. Cechują się one szczątkowo prefabrykowanymi belkami, jakie układane są jeden za drugim na ścianie. Strop gęstożebrowy nadaje się do użycia w różnorodnego rodzaju pomieszczeniach, nawet tych o nieregularnym kształcie. Obecnie zdołamy wyróżnić dużo typów oraz modeli stropów gęstożebrowych, które różnią się od siebie pojedynczymi parametrami, na przykład wielkością belek.

Jeżeli wczytujesz się w prezentowany artykuł to oznacza, że temat Cię niezwykle zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony schody szczecin, a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Na pewno wskazane jest poznać te najważniejsze. Dla zaciekawionych: modna cegła pełna.

Nadzwyczaj modnym typem stropów gęstożebrowych jest Teriva. Żebra w typie Teriva posiadają postać belek kratownicowych, zaś zbrojenie jest zabetonowane w betonowych stopkach. Podobnie popularnym rodzajem stropów jest również Ceram, jakich dolne zbrojenie zostało zabetonowane w kształtach ceramicznych. Dodatkowo teraz możemy wyróżnić także strop gęstożebrowy

klinkier

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Porotherm albo Fert. Stropy gęstożebrowe zawierają mnogość plusów oraz zalet, w szczególności wartością jest sposobność montażu ręcznego, albowiem elementy stropu są nadzwyczaj lekkie. To sprawia, że montaż jest dość szybki oraz prosty.

Może interesujące będą informacje, które zawiera praktyczna witryna. Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej, to wejdź tu oraz starannie zobacz tamte wiadomości.

W stropie bez kłopotu można też przeprowadzić elektryczne obwody.