Należycie dopasowanie garażu do osobistych wymogów inwestora jest to dosyć problematyczne zadanie. O tym, w jaki sposób to wykonać, przeczytasz niżej.
Zanim przystąpimy do projektowania oraz konstrukcji budynku jak też garażu, powinniśmy sobie odpowiedzieć na parę zasadniczych pytań.
Przede wszystkim czy będzie garaż tzw. wolnostojący, wkomponowany w bryłę domku, czy raczej dostawiony do domku? Na dwa czy może parę wozów? Z jedną czy może dwiema bramami wjazdowymi? Z przestrzenią na dodatkowe pomieszczenia funkcjonalne czy zaprojektowany wyłącznie na parkowanie?
Źródło: BB Magnolia Apartments
Gdy wybieramy garaże, decydującą rolę grają rozmiary naszej parceli, jej orientacja względem stron świata, a także metoda zagospodarowania posiadłości. To one definiują, czy możesz postawić garaż w bryle domku, blisko niego, w piwnicy czy też zdecydować się na garaż wolnostojący.
Jeśli masz ochotę uzyskać dokładniejsze informacje na omawiany tutaj temat, to przeczytaj szczegóły, które najnormalniej w świecie Cię wciągną.
Warto również zwracać baczność na otoczenie naszej parceli, a wyjątkowo na charakter szosy. Jeżeli jest ona dosyć ruchliwa, musimy zadbać o dłuższy podjazd, który zapewni luźne manewrowanie w obszarze naszej posiadłości, w taki sposób aby nie potrzeba było wjeżdżać na szosę tyłem. Wiążące regulacje nie ograniczają nawierzchni zabudowy garażu, charakteryzują wyłącznie jego minimalną wysokość i wielkość wjazdowej bramy. W trakcie planowaniu naszego garażu trzeba też brać pod uwagę zdolność kierowania czterokołowcem przez innych mieszkańców i ich posturę.
Gdy w budynku będzie zamieszkać osoba poruszająca się na inwalidzkim wózku, warto w takim przypadku dopasować powierzchnię do potrzeb osób niepełnosprawnych. Co więcej, każdy garaż winien być wyekwipowany w elektryczną instalację oświetleniową.