Materiały budowlane są obecnie coraz bardziej dostępne i tanie. Szeroki asortyment i ich niewygórowane ceny mogłyby skłonić niektóre miasta do przeprowadzenia renowacji budynków mieszkalnych.

Docieplenia w Łodzi

docieplenia

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Branża materiały budowlane Łódź jest z roku na rok coraz bardziej rozbudowana. Z roku na rok w mieście powstają nowe składy budowlane i mniejsze sklepiki oferujące całkiem szeroki wybór materiałów budowlanych. Łódź oferuje niemal najtańsze w powiecie artykuły do prac budowlanych, w mieście i okolicy powstało sporo zakładów produkujących tynki, gips i artykuły budowlane na docieplenia.Jeśli Urząd Miasta w Łodzi zechciałby zrealizować plan ocieplenia budynków w najbardziej biednych częściach miasta, zasiedlonych przez starszych mieszkańców nie mających w posiadaniu środków na takie kosztowne dla ich budżetu operacje, to z pewnością polepszyłoby opinię o tym mieście wśród opinii społecznej. Docieplenia Łódź mogłaby prowadzić ze środków zebranych od podatników. Planami związanymi z tą inwestycją mogliby zajmować się na przykładstażyści uczący się zawodu – pomocne źródła na metalbud.net.pl.

Dofinansowanie zakupu materiałów budowlanych przez miasto

Docieplenie od wewnątrz ścian z cegły za pomocą płyt YTONG MULTIPOR

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.

Analogiczną akcję budowlaną mógłby zrealizować Bełchatów. Miasto jest wielce brudne, zniszczone, szare, nie zachęca, by tam zamieszkać dokonując zakupu mieszkania czy działki budowlane. Wartym zastanowienia projektem byłoby dopłacenie do zakupu materiałów budowlanych dla właścicieli starych kamienic i domów. Projekt inwestycji mógłby dotyczyć dofinansowania zakupu materiałów budowlanych na wykonanie docieplenia lokali mieszkalnych od wewnątrz.
Materiały budowlane Bełchatów oferuje w przystępnych cenach głównie w dużych marketach budowlanych, jak nawiasem mówiąc każde inne większe miasto. W tym mieście tego typu obiektów handlowych jest kilka. Przeto wybór jest spory.

Jeżeli ciekawi Cię niniejszy tekst, to bez ociągania kliknij tutaj oraz przeczytaj dodatkowo inny tak samo zajmujący news reklama zewnętrzna Kraków.

Za kryterium władze mogłyby wziąć warunki socjalne lokatorów i właścicieli tych lokali. Stosowane obecnie systemy dociepleń nie są kosztowne i miasto nie musiałoby się zbytnio wykosztowywać. A dla biedniejszych, przede wszystkim starszych mieszkańców byłby to dar z niebios (zobacz pełną ofertę na tej stronie).