Wciągarki łańcuchowe i wciągniki to zaawansowane sprzęty, które stanowią standardowe wyposażenie dodatkowe urządzeń dźwignicowych, to znaczy suwnic, żurawi albo bramek warsztatowych. Służą one głównie do podnoszenia oraz opuszczania ładunków z możliwością ich przemieszczania, również w poziomie, jak i w niektórych sytuacjach, przy użycia sprzętu dźwignicowego. Wciągarki i wciągniki łańcuchowe to sprzęty bardzo praktyczne oraz niezbędne jeśli chodzi o prace przemysłowe, takiego rodzaju jak budownictwo czy utrzymanie ruchu drogowego, są niezastąpione jednocześnie przy różnego rodzaju pracach przeładunkowych.

budow

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
Wciągarka, jakiej podstawę części nośnej stanowi rama, porusza się po górnej części urządzenia dźwignicowego, na przykład suwnicy. Tego rodzaju wciągnik podwieszany jest pod urządzeniem dźwignicowym, jak ma się poruszać w poziomie, to konieczne będzie zintegrowanie go z wózkiem jezdnym, jaki porusza się wewnątrz ramy. (oferta łańcuchów nierdzewnych) Daje to już optymalne możliwości jeśli chodzi o zakres dokładnego pozycjonowania ładunków.

Planujesz zdobyć inne dane na omawiany wątek? Zapewne notka z witryny również je ma, zatem kliknij tu i poznaj je starannie.

Nie musimy nawet podkreślać, iż dzięki temu praca jest bardziej efektywna, tym bardziej, że elementy wciągarki okazują się być bardzo trwałe, przykładowo łańcuchy stalowe.

Wciągniki łańcuchowe i wciągarki umożliwiają na uniesieniu ciężaru, który ma nawet dwieście kilogramów.

Nie zwlekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz wątek, to czytaj również stopień włazowy następne treści na ten materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

Pierwszy, jak również drugi typ urządzeń jest w stanie z łatwością pracować w trudnym otoczeniu, to znaczy niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności. Wciągarki wykorzystuje się często w wielu branżach. (Zobacz ofertę na liny nierdzewne) Różnorodność konstrukcji zezwala na całkiem wszechstronne i wygodne użycie wciągarek tak naprawdę w każdej sytuacji. Te najbardziej nowoczesne i niezawodne ich rodzaje mają dość ciekawe zabezpieczenia przed przeciągnięciem, które zatrzymują pracę.

To jest niesamowicie istotne, szczególnie w sytuacji, kiedy praca tego sprzętu zagraża życiu albo zdrowiu, a samoistna blokada nie powoduje możliwego złego finału. Wciągarki spalinowe albo elektryczne posiadają silnik, który z powodzeniem może pracować w obu kierunkach. Wciągarki używa się w każdym z działów przemysłu, lecz najczęściej posiadają zastosowanie w stoczniach, energetyce czy kolejnictwie. Jedne z najlepszych modeli wyposażone są w najbardziej niezawodne elementy, takiego rodzaju jak mocne łańcuchy albo też liny stalowe.