Drzwi montowane wewnątrz to nie tylko rozwiązanie opierające się na typowych wejściach otwieranych na boki.
Na rynku są dostępne różnorodnego rodzaju alternatywne rozwiązania, dla przykładu tego typu jak chociażby drzwi chowane w ścianę, drzwi harmonijkowe, drzwi łamane i systemy przesuwne ścienne.

Odbiorcy obecnie coraz częściej wybierają wykorzystanie takich drzwi z dużej ilości różnorodnych względów, ponieważ pragną się wyróżniać, mieć w domu coś niezwykłego lub zwyczajnie w pomieszczeniu nie ma wystarczająco dużo miejsca i możliwości, aby zamontować tradycyjne drzwi uchylne. Niniejszy artykuł jest poświęcony dla takich osób, które postawiły na kupno oraz montaż naściennego mechanizmu drzwi jezdnych. W sprzedaży są do nabycia trzy odmiany naściennych układów jezdnych: system bez tunelu, z tunelem 2/3 oraz system z tunelem. W rzeczywistości oznacza to, że przy wybieraniu dobrego rozwiązania najbardziej istotnym wyrazem jest „tunel”.
piasek

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
dom - portret

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
ogrodzenia

Autor: Heribert Pohl — Thanks for more than 1.300.000 Views
Źródło: http://www.flickr.com
Wymieniony wyżej tunel najłatwiej by było porównać do futryny w wypadku drzwi (sprawdź: drzwi online) uchylnych, gdyż tak jak ościeżnica chroni on otwór drzwiowy, jednak różnica tkwi w tym, że w wypadku drzwi klasycznych, futryna przenosi poza tym ciężar drzwi, które są z nią połączone poprzez zawiasy.

System bez tunelu pozostawia w całości widoczny otwór i światło tunelu, ościeżnicę trzeba poddać obróbce tynkarskiej, tunel osłania otwór będący w świetle tunelu i posiada opaskę maskującą z jednej strony muru (po drugiej stronie z kolei jest założony system jezdny) oraz system z tunelem pełnym, który osłania obydwie strony muru, a także światło tunelu.