Za duża wilgotność powietrza w pomieszczeniach, jest to kłopot frapujący dużą część ludności. Wilgotne ściany mogą być źródłem do pojawienia się grzybów oraz pleśni. Mokra elewacja wpływa dodatkowo na podwyższone koszty ogrzewania oraz na brzydki zapach.

Mokra elewacja może także powodować opóźnienie w robotach remontowych.

osuszacz budowlany

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Wilgotność powietrza jest ilością wody, która w nim się mieści. Najczęściej używane pojęcie to wilgotność względna wyrażona w %. Wilgotność powietrza, która powinna być w domu, to wilgotność w granicach 40-60%. Zbyt mała wilgotność powietrza może być przyczyną występowania nasilonych objawów dolegliwości górnych dróg oddechowych. Może także wywoływać nadmierne wysychanie spojówek, a nawet mogłaby powodować przesuszenie skóry. Za duża wilgotność powietrza natomiast wywołuje rozwój grzybów i bakterii, które mają bardzo zły wpływ na zdrowie ludzi. Narażone szczególnie na zły wpływ zagrzybionych murów są dzieciaki, u których mogłyby wywoływać one przeróżne alergie albo nawet astmę. Należy pamiętać o tym, że wilgotność powietrza jest zależna od temperatury, która utrzymuje się w mieszkaniu. Optymalna temperatura wynosić powinna 18-22 stopnie.

Jeżeli pragniesz bez zwłoki znaleźć zbliżone materiały dotyczące omawianego problemu, zobacz dodatkowe info (https://www.awarie24h.com/aktualnosci/jak-wyglada-budowa-kanalizacji-i-wodociagow) na innej tego typu witrynie.

W chłodniejszym powietrzu najczęściej odnajdziemy mniej cząsteczek wody niż w powietrzu cieplutkim. Wpływ na wilgotność powietrza również ma pora roku lub pogoda.

sprzedaż

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Osuszacz budowlany charakteryzuje się znacznym zużyciem energii oraz wysoką wydajnością. Cechuje się także brakiem zaawansowanej elektroniki sterującej oraz cechuje się dużym zbiornikiem na wodę. Może być także możliwość przyłącza rury, żeby na bieżąco odprowadzać wodę.

Osuszacz budowlany wyposażony jest w wytrzymałą, obudowę ze stali, która jest odporna na uderzenia. Wyposażony jest w uchwyt oraz olbrzymie koła, które ułatwiają przewóz. Osuszacz budowlany zezwala na pracę w dosyć znacznym zapyleniu.