Wydaje nam się, że nasza posesja to nasza własność oraz można na niej robić tam co się chce. Jednak tak do końca nie jest. Chociażby w przypadku rozbiórki starych budynków musimy dowiedzieć się jak wyglądają przepisy prawa

Możemy bowiem niemiło się zdziwić, gdy przyjdzie nam zapłacić karę.
Gdy mamy zamiar wyburzyć stary budynek, który znajduje się na naszej posesji, nawet jeśli jest to stara, mała szopa, to trzeba taki zamiar zgłosić odpowiednim służbom. Urząd starosty powiatowego to miejsce, w jakim możemy dokonać tego typu zgłoszenia. Z tego względu planując roboty wyburzeniowe trzeba ten fakt wziąć pod uwagę, szczegóły do znalezienia tutaj – mega-pol.com/6,5,wyburzenia.html. W tego typu zgłoszeniu musimy umieścić parę konkretnych informacji. Na przykład trzeba wypisać jak duży będzie zakres prac, w jaki sposób będą one wykonywane. Można napisać, jakie konkretnie firmy wyburzeniowe będą wykonywały takie prace.

roboty wyburzeniowe

Autor: SKOFF
Źródło: SKOFF
Mimo iż zgłoszenia rozbiórki należy dokonywać zawsze, to w niektórych sytuacjach zgoda na rozbiórkę nie jest wymagana. Dotyczy do budynków nie umieszczonych w rejestrze zabytków, jednak tylko takich które mają mniej niż osiem metrów.

Chcesz zdobyć większą ilość informacji na prezentowany temat? Jeśli tak, to odszukaj stronę, która przedstawia nie mniej ważne dane – są one niesamowicie ciekawe.

Również odległość od granicy działki posiada tutaj znaczenie. Musi być nie mniejsza niż pół wysokości danego budynku czytaj więcej tu – (Więcej). Wtedy nie potrzebujemy pozwolenia na roboty wyburzeniowe. Bez takiego papierka możemy rozebrać też obiekty, na jakie nie musieliśmy mieć pozwolenia. Z kolei nie mogą figurować one jako zabytki

Na pewno wiedzę na temat takich przepisów posiadają firmy wyburzeniowe, dlatego kiedy do odpowiedniej się zgłosimy, wtedy będziemy mieli możliwość potwierdzenia tego typu informacji.