Jeśli oglądając ściany w naszym domu, chcemy uciec jak najdalej, to czas najwyższy na dokładny remont. Wiosna to idealny moment na odświeżenie domu. Można poczynić od razu duże zmiany, położyć inne panele i jeszcze raz urządzić nasze gniazdko, lecz niekiedy trzeba jedynie odświeżyć ściany. W jednym i drugim wypadku będzie to wielkie zamieszanie a także wydatki. Warto zatem odpowiednio się do tego przygotować.

remont

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Przed tym, jak przystąpimy do szalonych zakupów, zróbmy szczegółową listę produktów, które nam są naprawdę niezbędne. Pomyślmy też, jak ma wyglądać nasz dom i jaki rezultat pragniemy otrzymać. Można skorzystać ze specjalnych aplikacji internetowych, które pomogą nam zobaczyć, który odcień będzie pasował do naszych wnętrz.

Kiedy już będziemy w markecie, zapytajmy pracownika, którą farbę należy wziąć. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie z pewnością farba zmywalna. Przyda się ona zwłaszcza, jeżeli w mieszkaniu są mniejsze dzieci. Wiemy przecież doskonale, że maluchy lubią zostawiać ślady rąk właśnie na ścianach. Warto także wiedzieć o kilku prostych regułach kolorystycznych. Nie zapominajmy, iż ciemne barwy zmniejszą nam optycznie pomieszczenie. Natomiast chłodniejsze sprawią, że pokój się „poszerzy”.

Kiedy mamy już za sobą decyzję odnośnie upragnionego koloru, należy zakupić potrzebne akcesoria malarskie. drabinki domowe aluminiowa to przedmiot, który przyda się również przy innych pracach, należy więc zainwestować w dobrą i sprawdzoną markę. Przecież od tego, jaka będzie drabina, może zależeć nasze zdrowie. Nie kierujmy się zatem tylko ceną, gdyż nasze życie jest najcenniejsze.

remont

Autor: BromfordGroup
Źródło: http://www.flickr.com
Najwyższa pora na kupienie wałka malarskiego, który jest w stanie bardzo uprościć nam malowanie. Zdecydujmy się na zakup szerszego wałka, jeżeli mamy pomalować duże powierzchnie. Do bardziej precyzyjnych prac lepszy będzie pędzel. Ważne jest, aby nie kapała z niego farba na posadzkę. Przed remontem ochrońmy wszystkie meble specjalna folią. Nie zapomnijmy również o taśmach malarskich, które pomogą nam ochronić sufit.

Każdy remont to ogromne zamieszanie. Przygotujmy się do tego prawidłowo, a wtedy praca pójdzie jak po maśle.