Im dłużej światło jest w użyciu, tym więcej zapewnia korzyści finansowych i ekologicznych. Mimo nieznacznego zaniżenia wartości strumienia świetlnego w okresie eksploatacji, LED są w stanie pozostać w użyciu dłuższy czas niż pozostałe źródła światła. Potencjał techniczny takiej technologii nie został jeszcze do końca wyczerpany. Z tego powodu LED to przyszłość oświetlenia.

żarówka

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wyglądają czynniki które wpływ na niezawodność oraz trwałość pojedynczych LED? Trwałość LED może bez trudu przekroczyć 50 000 godzin. W porównaniu z innymi źródłami światła LED niezwykle rzadko ulegają zepsuciu. Jedyną wadą jest niezbyt znaczna redukcja strumienia świetlnego w czasie eksploatacji. LED tak naprawdę nie potrzebuje konserwacji przez cały okres pracy. Opisane poniżej czynniki które wpływają na pojedynczą LED są w stanie także mieć wpływ na cały moduł LED.

Emisji światła towarzyszy wydzielanie ciepła, jakie ma wpływ na trwałość i strumień świetlny LED.

Jeżeli chcesz, aby tego typu artykuły pozostały Ci w pamięci na dłużej, sprawdź witrynę (http://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-elewacyjne/), do której link jest tu. Znajdziesz w tamtym miejscu bardzo podobne informacje.

Odnosi się to zarówno pojedynczych LED, jak i całych modułów czy led rgb. Z tego powodu niezbędne jest, by rozproszyć ciepło przez optymalny sposób instalacji lub odpowiednie radiatory. Najważniejsza zasada to: im mniejsza wartość temperatury, tym dłuższa będzie wytrzymałość LED. Przyczyny występowania naprężeń mechanicznych mogą być różnorodne. Mogą one wystąpić podczas procesu produkcji, montażu albo sprzedaży LED, a także w okresie używania niektórych materiałów, w których pod wpływem dużych wahań temperatury tworzą się silne naprężenia. Jeżeli LED będą wystawione na działanie takich sił, być może to negatywnie odbić się na ich solidności, a nawet doprowadzić do całkowitego zniszczenia. Dowiedz się więcej.

panel oświetleniowy

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com

Każda żarówka LED oraz każdy moduł LED może zadziałać w konkretnym zakresie natężenia prądu. Im niższe jest natężenie, tym mniej energii zostaje uwolnione i tym niższa jest emisja ciepła, co bezpośrednio wpływa na trwałość LED. Kształt oraz konstrukcja obudowy LED spełnia istotną rolę w procesie starzenia się konkretnych komponentów pod wpływem światła emitowanego przez chip. W wielu sytuacjach wbudowany odbłyśnik starzeje szybciej przez kilkaset pierwszych godzin działania w wyniku działania wysokiego natężenia oświetlenia a także luminancji światła emitowanego przez chip. To oznacza, iż żarówki LED są rewelacyjne i powinniśmy w nie inwestować, ale jednocześnie nie zapominajmy o różnych wadach, jakie jednakże można minimalizować.