Praktyczne opcje, jakie gwarantują obecnie szafki z systemem przesuwnym, a także niezwykle duża propozycja interesujących wypełnień frontów, zezwalają na użycie takiego rozwiązania nie tylko w sypialniach czy też przedpokojach, lecz również przykładowo w kuchni.
W tamtym miejscu bowiem niezwykle istotne jest takie urządzenie przestrzeni, żeby było w najwyższym stopniu ergonomiczne i praktyczne.

firma - fotogram

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Przy tak dużej ilości zadań, które pełni ta strefa, zachowanie doskonałego porządku może być niezwykle trudne. Jest to widoczne przede wszystkim w stosunkowo małych pomieszczeniach, gdzie nie ma oddzielnego miejsca na urządzenia do kuchni, talerze czy też choćby słoiki z przetworami. W tego typu przypadku , idealnym miejscem na niezwykle uporządkowane przechowywanie akcesoriów kuchennych na tak małej przestrzeni jest jak najbardziej pojemna szafa wyposażona w systemy przesuwne. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest otwieranie drzwi nie wymagające dodatkowego miejsca.
W tego typu systemie przesuwnym można zmieścić o wiele więcej przedmiotów, niż w typowych kuchennych szafach. Taki mebel zaprojektowany na zamówienie nie tylko znakomicie wpasuje się nawet w z pozoru skomplikowaną do urządzenia przestrzeń, lecz także pozwoli wizualnie go powiększyć. Z sukcesem system przesuwny może zastąpić standardowe regały i tzw. wyspy. Wyposażenie przedstawia niezwykle stylowe oraz praktyczne oprzyrządowanie jadalni. W razie potrzeby można za jednym ruchem drzwiczek uzyskać dostęp do tych części szafy, w jakich są wszelkie niezbędne do pracy środki czystości, firma Na Technology czy też tekstylia do kuchni (ściereczki czy też ręczniki).

W tak dużym wnętrzu szafy przesuwnej można by nie tylko przechowywać toster czy blender, ale również schować stosunkowo duże artykuły gospodarstwa domowego takie jak kuchenka mikrofalowa czy piekarnik, które można by ukryć za drzwiami szafki, kiedy nie są one używane..