Wymiana albo zakup drzwi wewnętrznych znaczy, że te elementy będą wykorzystywane w należących do nas pomieszczeniach przez długi okres czasu. Dlatego też kupujemy je niezwykle starannie i zwracamy uwagę na bezpieczeństwo, solidność, stabilność czy też właściwości izolacyjne i oczywiście na estetyczny wygląd.

Wszystkie ze wspomnianych cech posiadają w sobie drzwi modułowe. Drzwi wewnętrzne wykonane z drewna oraz materiałów drewnopochodnych dzielą się ujmując zwięźle na okleinowane, lite i modułowe. Drzwi lite odznaczają się niecodziennym wyglądem, w którym widoczny jest naturalny surowiec, czyli drewno. Drzwi okleinowane nie bez powodu posiadają w swej nazwie wyszczególnioną okleinę. To ona jest widoczna na powierzchni i od jej klasy jest uwarunkowana trwałość warstwy, która skrywa także w sobie lekką budowę przypominającą budowę plastra miodu lub także wypełnienie z materiału (zobacz buty robocze lahti pro) drewnopochodnego.
fotogram - dom

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Drzwi modułowe natomiast posiadają też dwa inne określenia: pięcioelementowe i ramowe. Na ich budowę składają się: 2 ramiaki pionowe, wypełnienie, poprzeczka dolna i górna. Wspomnianym wypełnieniem może być płycina o grubości do 22 mm lub szkło: zmatowiałe, przezroczyste czy też mozaikowe lub barwione oraz całkowicie nieprzezierne. Wielość ewentualnych rozwiązań dekoracyjnych tego typu wypełnienia stanowi niezwykle znaczącą cechę drzwi modułowych, przy czym nie jedyną. Cechą typową drzwi modułowych jest to, że są one masywne i trwałe a jednocześnie zwiększają poczucie bezpieczeństwa w środku domu, w którym je wykorzystano.

Drzwi modułowe są eleganckie, na co składa się niezwykle precyzyjne dopasowanie pięcioskładowych elementów, czy też niewidoczne miejsce połączenia okleiny, która pokrywa m.in. obie poprzeczki. Skrzydła modułowe są bardzo efektywnym izolatorem termicznym i akustycznym.