Jest to urządzenie, które ma na celu wspomagać przejazdy przez ciężki teren. Na wstępie jednak należy wspomnieć, że te urządzenia nie służą jedynie do tego. W wielu wypadkach dostosowane są one także do wciągania uszkodzonego samochodu na lawetę albo pomagają w czasie ładowania łodzi na przyczepkę.
W przypadku zastosowania wciągarki w rekreacyjnej postaci, wystarczy zdecydowanie jej elektryczna wersja, która zasilana jest prądem o wartości 12V. Najbardziej istotny składnik wciągarki, na który należy zwracać specjalną uwagę jest uciąg. Nie trzeba jednak przesadzać oraz do pojazdu, który waży 1800 kilogramów nie trzeba nabywać wciągarki o udźwigu 4000 kilogramów. Wedle standardów uciąg wciągarki powinien mieć 1,5 raza DMC samochodu.
Popatrz nie jedynie na nasz artykuł, ale także na komentarze z serwisu (http://sklep.effector.com.pl/). Możliwe, że pewne z nich zaciekawią Cię tak mocno, że zechcesz zostawić swoją recenzję.
Zastosowanie tego typu sprzętu okazać się może potrzebne w momencie, gdy auto ugrzęźnie w błocie i będzie również maksymalnie obciążone. Należy mieć świadomość tego, że wyjeżdżając autem w teren, trzeba przewidzieć oraz przygotować się na wszelkie możliwości. Kiedy wybraliśmy już uciąg wciągarki, zwrócić trzeba uwagę na moc elektrycznej jednostki napędowej. W większej części wypadków wystarczyłaby w zupełności moc w granicy 50KM. Należy zwrócić również uwagę na okres gwarancji producenta. Standardowo oferowana jest dwuletnia gwarancja.
Źródło: Armstrong
Kiedy wybieramy rodzaj wciągarki, można by spotkać dwa typy: wciągarkę zintegrowaną i z oddzielną puszką sterującą. Montaż zintegrowanej wciągarki jest znacznie prostszy, gdyż w bardzo wielu wypadkach nadaje się w miejsce, które producent samochodu przewidział, żeby zainstalować tego typu narzędzie. Wciągarka z oddzielną puszką sterującą zezwala na instalację sterowania w każdym obszarze, które nie musi sąsiadować z wciągarką.
W wypadku pojazdu, w którym producent przewidział miejsce na zamontowanie wciągarki, będzie to łatwy oraz miły zabieg. Trzeba wciągarkę montować jedynie do solidnych składników pojazdu, które w czasie nawet znacznych obciążeń nie będą wyrwane wraz z urządzeniem.