Kiedyś wszystkie połączenia mebli wykonywano stosując kleje. Aktualnie jednak większość elementów mebli łączona jest przeróżnymi metodami. Stąd po takiego pokroju kleje do drewna często sięgają aktualnie majsterkowicze.

Wykonanie różnorodnych prac o profilu stolarskim wymaga wykorzystania przeróżnego typu łączeń. Aby połączyć ze sobą elementy drewniane dużo majsterkowiczów sięga po klej do drewna (klej do drewna). Produkowany obecnie klej do drewna pozwala pozyskać nieprawdopodobnie mocne i trwałe połączenie elementów wykonanych z drewna. Na rynku warto zakupić przeróżne ich typy. Jednym z nich jest klej fajne centrumstyropianu.pl/94-klej D4. Dostępny klej D4 jest klejem odpornym na wodę.

drewniane meble

Autor: Dinner Series
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy nim kleić zarówno wilgotne, jak i suche drewno. Jest dość odporny nie tylko na wilgoć, ale również na wysoką i niską temperaturę. Ze względu na te swojedane właściwości znajduje nieprawdopodobnie duże zastosowanie. Może być wykorzystywany do naprawienia starych mebli, w tym też mebli ogrodowych. Znakomicie nadaje się też do renowacji starej stolarki drzwiowej czy okiennej. Najchętniej sięgają po niego również posiadacze łodzi do naprawy drewnianych elementów.

Jest to klej naprawdę wydajny, do tego połączone nim elementy nadają się do użycia już po upływie doby. Klej D4 jest klejem poliuretanowym. Ale na rynku znajdują się też inne rodzaje klei do drewna. Są wśród nich tak naprawdę kleje akrylowe. Po tego rodzaju kleje często sięgają majsterkowicze bo nie wydzielają one praktycznie żadnego drażniącego zapachu. Należy więc ich komfortowo używać nawet we wnętrzach zamkniętych bez strachu, że ulegniemy zatruciu w czasie ich stosowania. Na rynku znajdują się mimo wszystko specjalistyczne rodzaje klei do drewna, które nadają się tylko i wyłącznie do złączenia elementów zrealizowanych z drewna egzotycznego.

Wybierając rodzaj kleju do elementów z drewna najczęściej zwracamy uwagę na to czy jest odporny na wodę. Pośród przeróżnych klejów największą wodoodpornością odznaczają się kleje oznaczone symbolem D4 . Najmniej wodoodporne są te na opakowaniu, których posiada symbol D1. Tego typu kleje nadają do złączenia tak naprawdę najlepiej wysuszonych elementów drewnianych.

Ten wpis jest pasjonujący, ale warto poznać też odmienne takiego rodzaju posty. Z tego powodu zobacz szczegóły (http://www.mtproject.pl/), które także będą dla Ciebie użyteczne.

Takie kleje sprawdzają się doskonale i z całą pewnością zasługują na uwagę.