Polacy to takowy naród, jaki przez dziesiątki lat trudnych czasów nauczył się nie tylko jak poradzić sobie w ciężkich sytuacjach, lecz także jak później narzekać. Jednak problemy, jakie spotykamy w codziennym życiu wielokrotnie nie mogą się równać z takimi, z jakimi muszą spotykać się na co dzień ludzie z niepełnosprawnością.

Wełna mineralna
To nie jest tak, że persona niepełnosprawna to tylko ta, która w wyniku jakiegokolwiek wypadku doznała przykładowo uszkodzeń kośćca i była zmuszona do końca istnienia zacząć ruszać się na pojeździe inwalidzkim. Osoby z niepełnosprawnością to także te, jakie mogą zwyczajnie spacerować, lecz mają np. istotny kłopot z władaniem rękoma lub z zachowaniem równowagi. To akurat dla tego typu ludzi wytworzono różne udogodnienia, np. uchwyty dla niepełnosprawnych, same wózki dla niepełnosprawnych i niemało innych. Udogodnienia te winny zostać dopasowane do danej przypadłości, z którą zmaga się persona niepełnosprawna. Takowe uchwyty dla niepełnosprawnych dobrze sprawują się przykładowo w łazience. Ułatwiają albo w zasadzie umożliwiają powstanie z deski (kup maszyny stolarskie) klozetowej lub utrzymanie balansu pod prysznicem – dodatkowe info.
uchwyty dla niepełnosprawnych

Z co poniektórych urządzeń ułatwiających życie osobom posiadającym niepełnosprawność być może korzystają codziennie osoby pełnosprawne. Dobrym na to przykładem są dozowniki mydła. Dla osób pełnosprawnych to tylko mydło w płynie podczas kiedy dla osoby niepełnosprawnej z niedowładem kończyn górnych to czasami jedyne wyjście, żeby zdołać wykonać łatwą pozornie czynność w postaci umycia rąk – dozowniki mydła.

Persony takowe potrafią nie posiadać wystarczająco wiele siły, aby zdołać utrzymać mydło, nie mówiąc już o jego przekręcaniu w rękach. Dlatego właśnie takowe dozowniki mydła to wielokrotnie jedyny wariant, aby mogły zwyczajnie przemyć dłonie.