czasami bywa tak, iż na budowlanej parceli, jaką jesteśmy zaciekawieni stoją stare budynki. Owe budowle nie oddziałują tak bywa na wysokość ceny parceli, dlatego dla poniektórych okazja wydawać się może pociągająca.

bateria łazienkowa

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Natomiast, stare budynki mogą w później przysporzyć więcej problemów, aniżeli oczekiwanych początkowo korzyści. W większości wypadków okazuje się, że starego domku nie możemy włączyć w projekt nowego budynku i należy go zburzyć. Podobnie jest również z pozostałymi zabudowaniami – częściej blokują w wykorzystaniu powierzchnię parceli, niż przydadzą się na coś. Demontaż domu jeszcze nie tak dawno wymagał zdobycia zezwolenia. Dziś zgodnie z prawem demontażu możemy dokonać na podstawie tak zwanego zgłoszenia. W podobnych wypadkach przed zamyślaną rozbiórką w urzędzie powinniśmy złożyć wypełniony druk zameldowania demontażu.
Przy samodzielnym demontażu powinniśmy także pomyśleć o miejscu, w jakim możemy złożyć niechciany gruz piasek leszno a także różne części konstrukcyjne zdemontowanej budowli. Części te trzeba także będzie w zgodny z prawem sposób przenieść w wyznaczone uprzednio miejsce. Musimy też wiedzieć, że czym innym jest burzenie, natomiast czymś zupełnie innym rozbiórka budynku. Przy demontażu poniektóre części konstrukcyjne mogą być na nowo spożytkowane. Z kolei burzenie ma za zadanie doprowadzić do całościowej dekonstrukcji budynku. Może ono następować ręcznie albo mechanicznie.

Dekonstrukcja ręczna jest rzecz jasna najtańszą strategią burzenia obiektu. Jednakże nie za każdym razem roboty da się przeprowadzić w ten sposób, czasami konieczne jest wyburzanie mechaniczne.