Rozpoczynając budowanie domu jedną z najważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć, będzie rodzaj użytych materiałów. Minione kilkanaście lat w dużym stopniu zmieniły rynek budownictwa, pojawiły się nowoczesne technologie, pozwalające na budowanie szybsze i oszczędniejsze, lecz w dalszym ciągu jednym z podstawowych materiałów są cegły z ceramiki. I wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe lata się to nie zmieni, bo zalet cegieł zrobionych z tego materiału jest bardzo dużo, zresztą zaświadcza o tym najlepiej kilka tysięcy lat historii.

Elewacja z cegły Kosmo

Autor: Escadra Publica
Źródło: Escadra Publica

Cegły ceramiczne są robione z naturalnych surowców, to znaczy gliny, piasku i wody, po wymieszaniu i wypełnieniu formy wypala się je w wysokich temperaturach. Dzięki temu procesowi otrzymuje się mocny, solidny materiał budowlany, doskonały do wszelakich zastosowań w budownictwie (cena pustaków).

Gdy uznasz, że omawiany w tym serwisie wpis jest wartościowy, kliknij ten link, a zobaczysz więcej firma Na Technology tego typu tekstów!

Ogromna ilość sprzedawanych modeli cegieł, różniących się wielkością i parametrami sprawia, że do każdego użycia będzie można wybrać właściwy rodzaj, który najlepiej będzie pasował w konkretnej sytuacji.

Ceramiczne cegły mają dużo zalet, najlepiej będą o tym świadczyć budowle sprzed kilku wieków, które mimo deszczów, wiatrów i mrozu cały czas stoją w pierwotnym kształcie, oraz aktualne opinie o cegłach ceramicznych. Jedną z dużych zalet cegieł z ceramiki jest bardzo duża ich trwałość. Budynki postawione z cegieł tego rodzaju mogą rzeczywiście długo postać, o ile rzecz jasna użyje się tak samo solidnej zaprawy podczas ich stawiania.

Nowoczesne odmiany cegieł posiadają również świetne właściwości cieplne oraz izolacyjne (nadporoża porotherm), zastosowanie w nich mikroskopijnych, wypalanych dziurek powoduje, że świetnie będą się nadawać do budowania energooszczędnych domów. Niezaprzeczalnym atutem takich cegieł jest także zdrowy mikroklimat, który występuje wewnątrz pomieszczeń. Cegły ceramiczne bardzo dobrze regulują wilgotność i temperaturę, a oprócz tego nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia związków. I na koniec ostatni olbrzymi plus, a mianowicie bezpieczeństwo, cegły ceramiczne są całkowicie niepalne.