Sprzedaż mieszkań przez deweloperów cały czas rośnie. Od niedawna obowiązuje nakaz, który nakłada na pobierających kredyty na kupno lokalu co najmniej 10 procentowego udziału własnego. Pomimo tych utrudnień, nowe mieszkania są kupowane jeszcze przed ich zbudowaniem.

WPBM Mój Dom - polecany deweloper we Wrocławiu

Autor: MsSaraKelly
Źródło: http://www.flickr.com
Sprzedaż mieszkań Wrocław bezustannie rośnie, bo trudno o bardziej korzystny moment na nabycie wymarzonych, własnych czterech kątów. Obniżyły się stopy procentowe, a deweloperzy proponują coraz mniejsze zapłaty za metr kwadratowy. W ów sposób kupno mieszkania stało się o wiele bardziej opłacalne niż wynajem.

Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania 40 – 50-metrowe, idealne dla młodych małżonków z pociechą. Dla większej części klientów podstawową sprawą w poszukiwaniu mieszkań jest należność. Działanie na sporą sprzedaż mieszkań Wrocław ma stabilizacja polskiej gospodarki. Klienci biorą pożyczki, albowiem nie boją się straty pracy. Pokaźny wpływ na rynek ma także program Mieszkanie Dla Młodych, polegający na dopłacie udziału własnego kupujących przez państwo. Raty kredytowe przy zakupie własnego lokalu są teraz o kilkaset złotych niższe aniżeli comiesięczna należność za wynajem.

Sprzedaż mieszkań (zobacz mieszkania na sprzedaż w ofercie Archicom Polska SA) Wrocław przez deweloperów łączy się z wieloma pożytkami. Najważniejszą z nich jest to, że mieszkania nabywane w stanie deweloperskim są objęte okresem gwarancji i rękojmi. Najciekawszą ofertę najtańszych mieszkań (więcej treści na ten temat) jest możliwość odszukać w miastach, gdzie istnieje spora konkurencja pomiędzy deweloperami. W tym miejscu też jest możliwość, że na rynku nadal będą dostępne tanie lokale.

Nowe mieszkanie

Autor: Marcel Heller
Źródło: http://www.flickr.com

Od dwóch lat obowiązuje regulacja deweloperska, jaka znacząco zwiększyła pułap ochrony klientów. Jej najważniejszym składnikiem jest to, że deweloper nie może dowolnie zarządzać pieniędzmi zdobywanymi od kupujących. Trafiają one bowiem na specjalny rachunek, jakim rządzi bank. Może on przelać pieniądze deweloperowi wyłącznie jeśli ten wybuduje nieruchomość i przeniesie prawo własności na nabywców. Mimo tych obostrzeń, sprzedaż mieszkań (Wrocław) przez deweloperów ciągle rośnie i nic nie przepowiada, aby to się miało zmienić.