Łazienka jest niezwykle specyficznym pomieszczeniem , które znaleźć można w domach. Obecna jest w niej bowiem wyższa niż w pozostałych częściach domu wilgotność powietrza. Równocześnie urządzając ją, nie chcemy rezygnować z jej naprawdę dobrego wyglądu. Dlatego tak istotne są nie tylko meble, takie jak szafki pod umywalkę, ale również wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Po co warto sięgnąć podczas urządzania łazienki?

łazienka

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com

Meble w łazience bez wątpienia muszą się znaleźć. Należy bowiem mieć w tym pomieszczeniu miejsce na przechowywanie ręczników czy kosmetyków. Szafki pod umywalkę, które dzisiaj dostępne są w sklepach to przeróżne modele istotnie różniące się między sobą nie tylko kolorem, ale również stylem. Dostać można szafki pod umywalkę klasyczne, nieco wręcz starodawne, jak i te w niewątpliwie nowoczesnym stylu. W łazience znajduje się zawsze także muszla klozetowa. Jeżeli nie chcemy, by system rur z pojemnikiem , w którym znajduje się woda (zobacz ciecie stali) był widoczny, powinno się sięgnąć po stelaż podtynkowy. Doskonałym wyborem jest bez wątpienia stelaż podtynkowy Roca, który charakteryzuje się rewelacyjną jakością. Stelaż podtynkowy Roca to produkt, który nie będzie potrzebował niewielkich choćby napraw przez naprawdę długie lata. W łazience istotne są jednak również właściwie dobrane materiały wykończeniowe. Na chwilę obecną większość osób stawia na płytki ceramiczne, które są naprawdę łatwe, łatwe w montażu oraz łatwe do utrzymania w czystości. Powinno się jednak pamiętać, że te do łazienki muszą wyróżniać się dostateczną odpornością na wilgoć. Inaczej mogą zacząć bardzo szybko niszczeć, a nawet odklejać się ze ściany. Wybierając płytki do łazienki, trzeba zwrócić uwagę, aby były one odporne na plamy. Jeżeli o tym zapomnimy, wyczyszczenie osadu ze środków myjących może okazać się naprawdę bardzo trudne. Aktualnie łazienkę można wykończyć , sięgając także po drewno.

umywalka

Źródło: pixabay.com

To z drzew egzotycznych sprawdza się w niej idealnie. Jest odporne na działanie wody i w wielu wypadkach nie musi być nawet impregnowane. Wada? Naprawdę niezwykle wysoka cena, co sprawia, że na taki materiał nie każdego stać. Wykończenie łazienki nie należy do prostych. Wystarczy jednak wybrać dobrej jakości i dostosowane do tego typu pomieszczenia materiały, aby wyglądała ona perfekcyjnie przez naprawdę długi czas.