W tych czasach niczym nie musimy się zamartwiać. Nie musimy mieć ze sobą kilku części encyklopedii, by poznać odpowiedź na nurtujące nas zagadnienie, musimy jedynie mieć dostęp do sieci. Nie trzeba mówić, kiedy będziemy w domu, wystarczy, że zadzwonimy, gdy będziemy wracać. Nie musimy też denerwować się, bo nie zrobiliśmy przelewu i bank jest już zamknięty przecież można zrobić przelew przez telefon.

Tak samo jest z naszym domem. Nie trzeba się przejmować tym czy każde okno jest zamknięte, czy pogasiliśmy wszystkie światła i czy drzwi są zamknięte. Inteligentny dom ( tu) to dom, który daje ogrom przydatnych opcji, które są po to, by uprościć nam życie. Porannie można za pomocą jednego przycisku otworzyć okna i włączyć ekspres do kawy. Można uruchomić radio. To świetny sposób, gdy chcemy by wszystko było prostsze. Współczesny świat jest pełen udogodnień, tak, więc sporo osób nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonowania bez inteligentnych rozwiązań w domu.

Budynek na miarę dzisiejszych czasów

Kuchnia, BB Magnolia Apartments

Autor: BB Magnolia Apartments
Źródło: BB Magnolia Apartments

W obecnych czasach współczesna technika daje nam możliwość zabezpieczenia domu. Dziś poczucie bezpieczeństwa jest rzeczą deficytową, tak, więc dobrze pomyśleć o inteligentnych rozwiązaniach w naszym domu. Poza ułatwieniami, jakie daje zainstalowanie inteligentnych rozwiązań jest to genialny dodatek do poprawienia opisanego już bezpieczeństwa. Tak, więc firmy budowlane (zobacz izokliny) pracujące przy stawianiu budynków użyteczności publicznej od razu montują kolejne czujniki, które mają ułatwić instalację urządzeń wspierających rozwiązania pozwalające nazwać konkretny budynek inteligentnym – hiperłącze. Inteligentny budynek to dziś standard – zobacz. Oczywiście w starych domach również można zainstalować inteligentne rozwiązania, jednak trzeba odrobinę podłubać przy instalacji elektrycznej i przyłączeniu różnego rodzaju urządzeń. Jednak jest to praca warta zachodu. Warto pomyśleć o tego typu instalacji nawet w starym budynku. Kiedyś w biurowcach największą pracę związaną z bezpieczeństwem ogarniał ochroniarz. Obecnie ochroniarz musi znać się na technologii. Odpalenie każdej z kamer, uruchamianie czujników ruchu i upewnienie się czy na sto procent zostały zabezpieczone wszystkie pomieszczenia dzieje się przy pomocy kilku przycisków. Wszystko za sprawą właściwej instalacji staje się łatwiejsze.