Jeżeli chcesz wybudować garaż, posiadasz do wyboru kilka najpopularniejszych surowców, z których mógłby być on wykonany. Najpopularniejszym oraz równocześnie najtańszym jest garaż blaszany, czyli tzw. „blaszak”.
Jego największą mocną stroną jest (poza relatywnie niewielką ceną) to, że do jego postawienia (o ile jego powierzchnia nie jest większa niż 35 m2) nie są konieczne żadne pozwolenia, których uzyskanie bywa czasem relatywnie długotrwałe i złożone. Jeżeli jednak nie ciekawią nas tego typu garaże, w każdym przypadku moglibyśmy zdecydować się na garaż murowany lub drewniany. Należy przyznać, że konstrukcja garażu drewnianego jest dwa – trzy razy bardziej kosztowna niż blaszaka. Naturalnie ten murowany byłby tym bardziej droższy. Jakkolwiek ten blaszany to najbardziej prosta konstrukcja. Konstruowanie garaży przy pomocy typowych metod wiąże się z zatrudnianiem architekta czy geodety. Poza tym należy uzyskać urzędowe zezwolenie na budowę.
Źródło: http://www.flickr.com
Źródło: Grupa Armatura
[IMG=30/
Źródło: Grupa Armatura
4504cb58e26035d2.jpg|L|W=186|ALT=izolacje|TITLE=lokalizacja]
Niezwykle ciekawym wyjściem są ocynkowane blachy akrylowe, które znakomicie imitują drewno. W rzeczywistości jest to blacha, na powierzchni której pomalowano strukturę drewna. W sprzedaży są blachy drewnopodobne w kolorze ciemnego orzecha czy też złotego dębu. Jest to niezwykle atrakcyjne wyjście, gdyż garaże wykonane z drewnopodobnej blachy wyglądają wprost identycznie jak garaże drewniane.
Aby dodatkowo wzmocnić efekt, wykorzystuje się nity (nitonakrętki, oferta: nitonakrętki) oraz okucia narożne, które również są pomalowane w odcieniu dopasowanym do całego garażu. Co istotne, takie garaże kosztują poniżej 5 tysięcy złotych i stawia się je bardzo szybko.