Żeby w budynkach hotelarskich przeciwpożarowa ochrona spełniała najwyższe jakościowe normy i standardy wykończeniowe, na rynek została wdrożona seria wewnętrznych hydrantów. Nowe montowane wewnątrz hydranty charakteryzują się nowoczesnymi konstrukcyjnymi rozwiązaniami.
Dzisiaj hydranty jeszcze częściej oprócz funkcji podstawowej tego typu jak ochrona przeciwpożarowa budynków, pełnią także rolę elementu wyglądu kompletnego wnętrza.
Można by dziś napotkać hydranty z osobnym montażem części frontowej. Dzięki temu wyjściu front hydrantu montowany jest po wykonaniu wszystkich wykończeniowych prac już „na czysto”. Nowoczesna konstrukcja takiego frontu powoduje, że taki hydrant jest doskonale zlicowany ze ścianą. Kołnierz hydrantu nie odstaje poza ścianę oraz brak jest widocznych zawiasów oraz przycięć na drzwiach. Można by również zainstalować hydranty z szybą oraz jakąkolwiek grafiką. Może to być przykładowo logo firmy albo fotografia głównego towaru firmy lub projektu. Może to być jakikolwiek wzór wycinany laserowo.
Nie uważasz, że to jest doskonały czas, aby zdobyć zupełną gwarancję, że opublikowane informacje są prawdziwe? Jeśli tak, to ten zweryfikuj serwis (http://www.klimland.pl/klimatyzacja-pruszkow) tutaj.
Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu bardzo niskim kosztem i w łatwy sposób moglibyśmy zmienić szybę z grafiką i dopasować ją do zapotrzebowań aktualnych i do wymagań wystroju wnętrza.
Źródło: RAVAK
Hydranty wewnętrzne są przygotowane z myślą o na przykład wąskich korytarzach oraz o remontach i wymianie takich hydrantów. Dzięki najmniejszej w naszym kraju głębokości, bo zaLEDwie 160 milimetrów, takie hydranty nie zwężają korytarzy oraz drogi ewakuacyjnej. Ponadto zastosowane ćwierćwałki wykluczają ostre krawędzie oraz możliwość uszkodzenia naszego ciała w razie ewakuacji albo przypadkowego uderzenia. W przypadku wymiany hydrantów starych, dzięki małej głębokości, oszczędzamy czas oraz koszt przystosowania wnęki.
Występują również hydranty montowane w wodociągowych sieciach oraz są niezwykle ważnym elementem ochrony budynków i ludzi. Są one wykorzystywane do pobierania wody, którą gasi się pożary.