Wtedy, gdy planujemy kupno klimatyzacji biurowej, powinniśmy brać pod uwagę parę kwestii. Chodzi m.in. o to, ile pomieszczeń ma być klimatyzowane, jak usytuowane są poszczególne pomieszczenia, ile osób przebywa w tego typu pomieszczeniu, czy wreszcie jakie urządzenia wytwarzają najwięcej ciepła.

Chodzi tutaj o kserokopiarki, laptopy albo drukarki.

W zalewie otaczających nas wiadomości niełatwo jest odnaleźć rzeczywiście pomocne informacje. Dlatego jeśli interesuje Cię tego typu temat, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://www.bryksy.pl/poradnik/czy-inwestycja-w-nieruchomosc-to-pewna-lokata).

Ważne jest także to, gdzie możemy zamontować odpowiedni klimatyzator do biura oraz to, czy mamy miejsce do powieszenia albo postawienia agregatu. Podobnie jak w wypadku mieszkań prywatnych, tak i klimatyzatory do biura najczęściej montowane są na ścianach, choć w nowszym budownictwie przeznaczonym wyłącznie na potrzeby firm, wykorzystuje się urządzenia przypodłogowe albo kanałowe. Jeśli chodzi jednak o urządzenia ścienne, to zależnie od mocy chłodniczej, mogłyby posiadać one Rozmiary od 80 do 100 cm szerokości, 28 cm wysokości i mogą odstawać od płaszczyzny muru na ok. 20 cm.

system

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Moglibyśmy zatem przetestować, czy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca , aby zamontować takie urządzenie i czy mamy gdzie zawiesić agregat zewnętrzny. Jeżeli posiadamy dużo miejsca w lokalu, to możemy namyśleć się nad zastosowaniem sprzętów typu multi split. To idealne wyjście w sytuacji, gdy nie mamy zbyt wiele miejsca na zamontowanie wielu agregatów. Do jednego agregatu przyłącza się wtedy przykładowo jakiekolwiek 3 jednostki wewnętrzne, jednak dowolna z nich może być indywidualnie sterowana.

Każdy użytkownik może ustawić dowolną temperaturę, siłę nawiewu oraz kąt nadmuchu powietrza. Istnieją również klimatyzatory kasetonowe, które przez wzgląd na konstrukcję są niezwykle znane w pomieszczeniach, w których wykorzystano podwieszany sufit.